רשויות החוק האמריקאיות סגרו הלילה את התיק החקירה נגד אמה קורונל, בת הזוג של סוחר הסמים וראש קרטל סינלואה, חואקין "אל צ'אפו" גוזמן, לאחר שדנו אותה למאסר. המקסיקנית-אמריקאית בת ה-32 נידונה הלילה לשלוש שנות מאסר בפועל ועוד חמש שנים של תקופת מבחן במסגרת עסקת טיעון לפיה היא הודתה בשורה של עבירות.

כזכור, קורונל נעצרה בחודש פברואר האחרון בנמל התעופה הבינלאומי בדאלאס, וחודשים מאוחר יותר היא קיבלה את עסקת הטיעון שהוצעה לה והודתה בהפצת סמים, קנוניית הלבנת הון ומגעים עם ארגון הפשע המוכר בתור קרטל סינלואה.

התובע אנתוני נרדוצי התייחס לגזר הדין בשיחה עם כתבים מקומיים וסיפר כי מדובר בהרשעה חשובה מאוד, אף על פי שלא מדובר בגורם משמעותי בתוך קרטל הסמים האכזרי. "תפקידה העיקרי של הנאשמת בארגון הפשע היה לתמוך בבעלה", ציין הפרקליט. "הנאשמת לא הייתה מפעילה, מנהיגה, בוסית או עסקה בכל תפקיד ניהולי אחר. למעשה, היא הייתה בורג קטן בגלגל מאוד גדול שהניע ארגון פשע".

View this post on Instagram

A post shared by DJ Akademiks (@akademiks)

קורונל נולדה בקליפורניה לאינס קורונל בררס, בכיר בקרטל סינלואה, והיא הכירה את בעלה, שמבוגר ממנה ב-30 שנה, אחרי שהשתתפה בתחרות מלכת יופי מקומית כשהייתה בת 18. במרוצת השנים השניים הביאו לעולם שתי בנות תאומות אותן היא גידלה רוב הזמן לבדה.

ג'פרי ליכטמן, עורך דינה של קורונל שגם ייצג את בעלה במשפטו, הגיב להודאה באשמה של מרשתו עוד בחודש יוני וסיפר כי מרשתו רוצה לשים מאחוריה את הפרק הזה של חייה. "מדובר בעסקת טיעון מאוד לא הוגנת, ולמרות זאת, היא לוקחת אחריות בלי שום בעיה", הוסיף הסנגור. "היא רוצה להמשיך הלאה בחייהף לשלם את חובה לחברה ולחזור אל בנותיה".

העונש של קורונל מגיע לאחר עונשו של בעלה, ראש הקרטל הידוע לשמצה שנידון לפני שנתיים לרצות מאסר עולם ועוד 30 שנה לאחר שהורשע בהפצת מאות טונות של סמים מסוכנים, הלבנת כספים ועברות נוספות.