חודש אחרי מעצרם של שני תושבי לוד שירו לעבר בניין מגורים בשכונת הדר בחיפה במסגרת סכסוך בין עבריינים, מתבררים פרטים חדשים על המקרה שתועד כולו והסעיר את תושבי השכונה החיפאית.

על פי החשד, שני העבריינים הבכירים הסתכסכו עם תושב חיפה על רקע כספי, הגיעו לאזור מגוריו כדי להזהיר אותו, וביקשו מאחד מחבריהם שיתעד את הירי וידאג לפרסם את הסרטון באפליקציית טיק טוק כאזהרה.

אירוע הירי החמור התרחש כאמור לפני כחודש, אז שני העבריינים בשעות ה-20 לחייהם הצטיידו באקדחי גלוק ובשלוש מחסניות מלאות. עם הגעתם לחיפה חיכה להם בעיר אדם נוסף שטרם נעצר, ועל פי החשד היה זה שהיה אמון על תיעוד הירי והעלאת הסרטון לטיק טוק, פלטפורמה שמנוצלת בחודשים האחרונים על ידי עבריינים רבים כדי לשלוח מסרים מאיימים ליריביהם.

וכך, על פי החשד, השניים הגיעו בשעה 8:25 לביתו של האדם איתו הסתכסכו בשכונת הדר, יצאו ממכוניתם כשהם רעולי פנים, שלפו אקדחים וירו כ-40 כדורים לכיוון הבית. "זה היה מפחיד מאוד. אנשים נעלו את החלונות והבתים וחשבו שמדובר במתקפת מחבלים", סיפר אחד השכנים בשכונה. "ממש באותו איזור יש בית ספר פעיל וזה יכול היה להסתיים באסון כבד".

לאחר הירי התקשרו כמה מהשכנים המבוהלים למוקד 100 במשטרה ודיווחו על הירי שנמשך שניות ארוכות, בזמן ששני היורים חזרו לרכבם ונמלטו מהמקום לכיוון כביש 6, אך שוטרי משטרת מרחב חיפה שביצעו איכון טלפוני בזירה עצרו את השניים סמוך למחלף חורשים כשהם נוהגים במהירות גבוהה ומנסים להימלט מהם.

לאחר מעצרם של השניים נמצאו ברכבם שני אקדחים, אחד מהם טעון והשני ריק, ובנוסף מצאו השוטרים ברכב גם שלושה טלפונים סלולריים, סכין ו-14 כדורי אקדח בתוך קופסה.

במהלך חקירתם בחרו השניים לשמור על זכות השתיקה וסירבו לענות לשאלות החוקרים, אך למרות זאת, החוקרים הצליחו להשיג מספיק ראיות שקשרו את השניים לאירוע אחרי שגבו עדויות מהשכנים שהיו עדים לירי, נחשפו לסרטון שפורסם בטיק טוק, והצליחו להצליב בין הכדורים שנמצאו ברכבם של השניים לתרמילי הכדורים שנמצאו בזירת הירי.

כתב האישום שהגישה לאחרונה פרקליטות מחוז חיפה לבית המשפט המחוזי בעיר מייחס לשני הצעירים עבירות של קשירת קשר לפשע, חבלה בכוונה מחמירה נשיאת נשק וירי מנשק חם במקום מגורים שיש בה לסכן חיי אדם, החזקת סכין ומעשי פזיזות ורשלנות ברכב, והפרקליטות דורשת מבית המשפט לעצור את השניים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם מהווים סכנה לציבור.