גורמים מודיעיניים במשטרה ובשירות בתי הסוהר מונעים מראש ארגון הפשע ניבי זגורי לשוחח עם אשתו מיכל. הגורמים טוענים כי זגורי, שנאשם בשלושה תיקי רצח, מנהל מהכלא את ארגונו ונמצא בקשר עם אנשיו בשטח, ועל כן עלול להעביר מסרים באמצעות שיחה עם בת זוגו.

"יש לנו מידע שהארגון של זגורי פועל בשטח למרות שהוא מוחזק באגפי הפרדה בבתי שונים בבתי כלא", טוען גורם במשטרה, "המטרה שלנו היא למנוע ממנו בכל מחיר להיות בקשר עם אנשיו או גורמים שקרובים אליו ויכולים לסייע לו להתניע את הארגון בשטח".

בתוך כך, זגורי יכול לשוחח שלוש פעמים בשבוע עם עורכי דינו ובנותיו, כשסוהר נוכח במשרד בעת השיחה. אך כאמור, נאסר עליו לשוחח עם אשתו מחשש שיעביר לה מסרים שונים. לא מדובר במקרה חריג, שכן גם מראש ארגון הפשע יוסי מוסלי, שהיה במאסר עד לאחרונה, נמנעו שיחות עם אשתו וילדיו פרט לבתו בת השבע – מחשש שיעביר מסרים לאנשיו בשטח.

ניבי זגורי (צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות)
צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות

זגורי מוחזק באגף ההפרדה בכלא אוהלי קידר, כשלא רחוק ממנו מוחזק ראש ארגון הפשע אופיר לביא שאמור להשתחרר ביום שלישי השבוע. במשטרה חושדים שזגורי מנסה בכל דרך ליצור בריתות חדשות עם עבריינים וראשי ארגונים על מנת לחזק את כוחו בבתי הכלא ומחוצה לו - זאת מאחר והארגון חטף מהלומה קשה עם מעצרו של זגורי.

משפטו של זגורי אמור להיפתח בחודש הבא לאחר שבית המשפט אישר לסנגוריו החדשים, עורכי הדין אביגדור פלדמן ואליז קסנטיני, להחליף את הסנגור הקודם עו"ד משה שרמן שחש מאוים על ידי זגורי וביקש להחליפו. לאור זאת, הוחלט על הפסקה של שלושה חודשים במשפט כדי לאפשר לסנגורים החדשים ללמוד את חומרי החקירה.