חוקרי תחנת משטרת רמלה עצרו בימים האחרונים זוג הורים מאחד היישובים בשפלה בשנות הארבעים לחייהם בחשד שאילצו את בתם בת ה-17 להתחתן עם גבר מאוזבקיסטן ואסרו עליה לעזוב את המדינה.

מחקירת המשטרה עולה כי להורים, שעלו לארץ מאוזבקיסטן, יש שישה ילדים. הם טסו לפני כמה חודשים יחד עם בתם בת ה-17 במסווה של טיול באוזבקיסטן ושם אילצו אותה בכפייה להינשא לגבר מקומי.

"ההורים אמרו לי שאנחנו טסים לטיול שורשים באוזבקיסטן. תוך הפעלת אלימות פיזית הם החליטו שאתחתן עם גבר מקומי שהם הכירו. התנגדתי. ניסיתי לברוח אבל הם תפסו אותי ונתנו לי מכות רצח", סיפרה הנערה לחוקרי המשטרה.

לדבריה, הוריה כלאו אותה באחד הבתים כדי למנוע ממנה לברוח. "באחד המקרים ניסיתי להתאבד אבל לא הצלחתי. לא הייתי מוכנה להתחתן עם הגבר הזה. ההורים היכו אותי ואילצו אותי בכוח להתחתן איתו", העידה הנערה.

לדבריה, היא נישאה בכוח לאותו גבר. "אימא שלי אמרה לי שאני הרכוש של הגבר הזה ואסור לי להתנגד לכלום. שעליי להישאר איתו לכל החיים. שאני שייכת לו ואסור לי לברוח", סיפרה בת ה-17, "הם הפעילו נגדי אלימות פיזית ונפשית. הזהירו אותי שאם אנסה לעשות בעיות לגבר שהשיאו לי הוא יכה אותי".

בשלב מסוים הנערה הצליחה בדרך לא דרך ליצור קשר עם מכרים בארץ וחשפה בפניהם את העובדה שהוריה כלאו אותה באוזבקיסטן ואילצו אותה להינשא לגבר שהוריה הכירו לה.

"תצילו אותי. אני לא יכולה להישאר פה. חיתנו אותי בכוח עם גבר מקומי", התחננה הנערה.

מכריה של הנערה יצרו קשר עם גורמים בכירים במשרד החוץ ובסיוע גורמים משפטיים היא חולצה מאוזבקיסטן ונחתה בארץ לפני כחודשיים כשהוריה נשארו במדינה.

הוריה של הנערה נעצרו לפני כמה ימים מיד כשנחתו בנתב"ג. הם נלקחו לחקירה בתחנת משטרת רמלה. ההורים כפרו בחשדות נגדם וסיפרו כי החתונה נערכה בהסכמתה המלאה של בתם. "אף אחד לא כפה עליה כלום. לא הרבצנו לה. זה שקר. היא התחתנה עם הגבר מרצונה החופשי", טענו ההורים להגנתם.

ההורים הובאו היום (שלישי) להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. הם חשודים בעבירות חמורות של סחר בבני אדם, כליאת שווא, איומים, תקיפת קטין וסיוע לנישואין שלא כחוק.

מחקירת המשטרה עולה כי הגבר לו נישאה הנערה היה מוסלמי. סנגוריהם של בני הזוג המיוצגים על ידי הסנגוריה הציבורית הכחישו בשמם את החשדות נגדם. הם ביקשו לשחרר אותם למעצר בית בנימוק שאינם לא יכולים לשבש את החקירה מאחר ונגבתה כבר עדות מפורטת מבתם. הם חשפו כי ההורים נחקרו על ידי שלטונות אוזבקיסטן ולא נעצרו בעניין זה והתיק נגדם נסגר בנימוק שמדובר בתלונת שווא. לדבריהם, שלוש בנות משפחה נישאו עם גברים מוסלמים וההורים מופתעים מהתנהגות בתם.

השופטת האריכה את מעצר ההורים בשלושה ימים כדי לאפשר לחוקרים לבצע פעולות חקירה נוספות. לדבריה קיימת תשתית ראייתית בשלב זה נגד ההורים.