זה קרה לפני כמה חודשים בעיצומה של נסיעה ברכבת הקלה בירושלים. אברך צעיר בן 23, נשוי וללא ילדים, התקרב לעברה של אחת הנוסעות ברכבת והתחכך בגופה באופן שאינו השתמע לשתי פנים.

הנוסעת, שחשה אי נוחות מההטרדה שעברה, החלה לצעוק על הצעיר והזעיקה את המשטרה שהגיעה בזריזות למקום ועצרה את החשוד במעשה. "נכון שנגעתי בה, אבל מיששתי לה את הישבן במשך זמן קצר, לא יותר מזה",  טען האברך.

האישה לעומת זאת טענה בתחנת המשטרה כי האירוע נמשך כמה דקות, במהלכן היא חשה מוטרדת ממעשיו של הצעיר שנעצר מיד כאמור ושוחרר לאחר יומיים למעצר בית.

לאחר הבירור בענייניו, החליטה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש נגד האברך הצעיר כתב אישום בגין עבירה של מעשה מגונה, ובמהלך משפטו עבר הצעיר טיפול קבוצתי שמטרתו למנוע ממנו לבצע עבירות מיניות נוספות בעתיד, ולפי מדריכיו במקום הוא סיים את הטיפול בהצלחה.

הנאשם, שחשש לספר לאשתו על המעשה שביצע  והעובדה שהוגש נגדו כתב אישום, החליט לבסוף לשתף את רעייתו בעניין, ולטענתו היא חיזקה אותו נפשית ותמכה בו כדי שיסיים את הטיפול, אז המליץ שירות המבחן לבית משפט לגזור על עליו עונש קל של עבודות שירות ותשלום פיצוי למתלוננת.

למרות זאת, המרכז להערכת מסוכנות קבע בדו"ח שהגיש לשופט כי בעניינו של הנאשם קיימת מסוכנות בינונית עד גבוהה כי יחזור על מעשיו, ומומלץ שייטול תרופות שיפחיתו את הדחף המיני שלו, ובנוסף עליו לעבור טיפול נוסף המיועד לעברייני מין.

הפרקליטות מצדה דרשה מבית המשפט לגזור על הנאשם עונש מאסר בפועל לאור חומרת המעשה, ומשום שלא נמצא מתאים לבצע עבודות שירות. סנגורו של הצעיר ביקש לאמץ את המלצת שירות המבחן, ולגזור על מרשו עונש של עבודות שירות.

השופט דוד שאול-גבאי ריכטר החליט לבסוף לגזור על האברך עונש של  450 שעות שירות לתועלת הציבור, ובמידה ולא יקיים את הוראות שירות המבחן, ניתן יהיה לגזור עליו עונש מאסר, שנת מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 5,000 שקל למתלוננת.