איך גונבים תכשיטים מבלי שנכנסים לחנות עצמה? דניאל זיגל 43, תושב ירושלים, חשוד כי ביצע גניבה בשיטה מיוחדת. האיש מוכר למשטרה לאחר שהורשע כבר 12 פעמים בגניבה. הוא הגיע לפני כשבועיים לקניון יוקרתי בים המלח יחד עם אישה, ככול הנראה בהריון אשר על פי החשד סייעה לו.

זיגל חבש כובע מצחייה שחור, עטה מסכת קורונה לפניו והסתובב כמה פעמים ליד חנות התכשיטים היוקרתית. הוא הביט בחלונות הראווה כשהאישה שעמו מסתירה אותו כדי שלא ישימו לב למעשיו. 

לאחר שמצא פרצה בחלונות הראווה של החנות, הוא פתח אותן ותוך כ-40 שניות, הוא הסליק מאות תכשיטים אל תוך שרוול המעיל שלו. בין היתר מדובר בטבעות ושרשראות זהב משובצות ביהלומים יקרי ערך ששווים מעורך בכ-400 אלף שקלים. לאחר מכן הוא נמלט מהמקום במכונית. 

 "אין לנו מושג מי האישה, אבל רואים בוודאות שהיא עוזרת להסתיר אותו", טוען גורם במשטרה. זוהי אינה הגניבה הראשונה של זיגל, שחשוד כי הגיע גם לקניון בנס ציונה (הקניותר) ובאותה שיטה פתח זגוגית של חלון בחנות תכשיטים, משם גנב טבעת בשווי 16 אלף שקלים.

חוקרי תחנת משטרת ערד פתחו בחקירת גניבת תכשיטים מהחנות בקניון ים המלח. לאחר שצפו במצלמות האבטחה, הצליחו לזהות את זיגל שביצע גניבה דומה בנס ציונה. 

שלושה ימים לאחר הגניבה החוקרים הצליחו לעצור את זיגל כשהוא בדרכו לשדה התעופה "רמון" שבערבה. החוקרים לא מצאו במכונית דבר פרט לטבעת שגנב מחנות תכשיטים בקניון בנס ציונה. התכשיטים בשווי 400 אלף שקל שנגנבו מהחנות בים המלח טרם אותרו.

זיגל, הכחיש שביצע את הגניבה וסירב למסור פרטים אודות האישה שהייתה עמו והסתירה אותו בעת הגניבה מחלונות הראווה. "מתברר שהוא עשה תחקיר מעמיק איך לפרק חלונות ראווה באופן די פשוט. אם הוא לא היה נעצר הוא היה פורץ לעוד חנויות תכשיטים", ציין קצין משטרה.

לשכת התביעות במשטרת מרחב הנגב הגישה כתב אישום נגד זיגל לבית משפט השלום בבאר שבע בשני מקרים של גניבות. המשטרה דורשת להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. "מדובר באירוע חמור של שליחת יד ברכושם של אחרים ועם קבלת הדיווח פעלנו נמרצות לאיתורו של החשוד והרחקתו מהמרחב הציבורי תוך שתביעות נגב מגישים כנגדו כתב אישום. הענישה מצויה כעת לפתחו של בית המשפט", אמר פקד ארז מברטו ראש משרד החקירות בתחנת ערד.