העבריין אריק (אהרון) איטל, הנאשם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בשני תיקי רצח, מסר לפני כמה ימים עדות, שאותה כינה השופט "דרמטית". איטל חשף כי אחיו, אדם איטל, המרצה ארבעה מאסרי עולם ועוד 16 שנה על ניסיון רצח, הציע למשטרה מידע על רצח טל קורקוס. בנוסף תיאר איך הציע לו מפקד ימ"ר נגב לשעבר, סנ"צ יגאל קלימיאן, לסייע לאחיו, ואיך כשסירב, השתנה הטון. "הוא אמר לי 'אני א***ן אותך, מספיק שאתה אח של'", העיד איטל.

איטל נאשם ברצח עד המדינה לשעבר טל קורקוס ואלישע סבח, ובמשטרה ופרקליטות טוענים שביצע את הרציחות בשליחות ראש ארגון הפשע ניבי זגורי, עמו הוא מיודד. קורקוס שימש בעבר עד מדינה נגד זגורי ושלח אותו לשבע שנות מאסר בפועל, ואילו סבח, לטענת המשטרה, היה זה שסייע להפליל את אחיו של אריק בתיק רצח כפול של נערים בפיצוצייה בבאר שבע. האח, מרצה ארבעה מאסרי עולם ועוד 16 שנה על ניסיון רצח.

איטל, המיוצג על ידי עו"ד משה יוחאי, הכחיש בחקירות את החשדות ומאוחר יותר את ההאשמות נגדו, וטען שלא ביצע את הרציחות. בעדותו חשף כיצד מפקד ימ"ר נגב דאז היה שזה שעצר אותו, יחד עם בלשי היחידה, בעת שעשה את דרכו מעבודתו לביתו. בהמשך העיד שקלימיאן והחוקרים, ניסו לגייסו לשמש עד מדינה נגד זגורי. "קלימיאן אמר לי 'אריק, אתה רוצה לעזור לאחיך?', אמרתי לו 'בטח שאני רוצה'. הוא אמר 'אתה רוצה שהוא ייצא מבית הסוהר? אני יכול לדאוג שבעוד עשר שנים הוא לא יהיה שם. אני חזרתי עכשיו מהמפכ"ל ואני יכול לדאוג שאתה תעזור לאחיך לצאת", העיד איטל.

עוד הוסיף כי קלימיאן אמר לו שהוא רוצה שיהיה עד מדינה בעניין "כמה מקרים שקרו, שמעניינים את משטרת ישראל יותר מכל דבר אחר". בהמשך ציין, בין היתר, כי "הוא אמר לי את השם של ניבי והשם של משה רובין (שהיה יד ימינו של זגורי, ונאשם ברצח דבורה הירש, גרושתו של קרוקוס, בשליחותו)". בשלב זה קטע את קלימיאן, שנקט תחילה בדרכי נועם בניסיון לשכנעו להיות עד מדינה נגד זגורי, כך לדברי איטל.

קלימיאן, מצדו, השיב לו "מספיק שתגיד כן ואני מסדר הכל, אני זה שמושך בחוטים". לאחר מכן ציין כי "כשהוא הבין שאני לא זורם איתו, הוא התהפך, שינה את הטון. התחיל לדבר במילים מגעילות. 'אם לא תהיה איתי אני א***ן אותך'", ציין איטל, תוך שהוסיף כי קלימיאן טען "שיסבך אותי. הוא הראה לי את האקדח שהיה לו ואמר לי: 'אתה רואה את הנשק הזה? אני עם האקדח הזה יריתי למישהו בראש באשדוד. כולם יודעים שאני לא רואה בעיניים'", העיד איטל.

"הוא אמר 'אם לא תזרום איתי, אכניס לך כתב אישום על רצח'", הוסיף. קלימיאן, לדברי איטל, מסר לו את מספר הטלפון למקרה שיחזור בו ויסכים להיות עד מדינה, מה שלא קרה. עוד הוסיף כי בימ"ר נגב הביאו בסופה של חקירה את אחיו, אדם. "ואז יגאל אמר לאדם בנוכחותי: 'אתה רואה? אחיך סתם ליצן, פחדן, לא גבר'", העיד איטל. בהמשך, סיפר על פגישה בחורשה שבה חוקרים הציעו לתת לאחיו טובת הנאה - להיות עם בת זוגו בצימר, בתמורה למידע שימסור להם על רצח קורקוס.

אלא שאיטל מציין כי "ההתייחדות של אדם עם בת זוגו הייתה לפני המפגש שלי עם קלימיאן ואדם. זה בדיוק העניין", אמר. "זו הסיבה שהביאו אותי למפגש. המשטרה לא פנתה לאדם, זה אדם שפנה למשטרה ואדם אחראי לסיטואציה שהביאה אותי לחורשה. לחוויה הזאת, למעמד המגעיל הזה", המשיך. בשלב זה, ראש הרכב השופטים במשפט, השופט נתן זלוצ'ובר, הופתע מהמידע החדש לפיו האח היה זה שפנה למשטרה בעניין מידע על רצח קורקוס.

"אדם פנה למשטרה, למה?", שאל השופט זלוצ'ובר. "הוא יבוא לפה כעד הגנה ואתה תשאל אותו את זה", השיב איטל. השופטת דינה כהן ניסתה גם היא להבין את הסוגיה: "מי אמר לך שאדם פנה למשטרה?", שאלה את איטל, שהשיב: "יש את זה בתיק". בהמשך חידד את העניין סנגורו של איטל, עו"ד יוחאי, שציין: "מרשי התכוון שאחיו הוא זה שפנה לשוטרים ואמר להם שיש לו מידע". השופט זלוצ'ובר אז ציין: "זה די דרמטי".

בהמשך סיפר איטל איך גילה שהמשטרה גייסה עד מדינה נגדו, כשהוזמן לפתע לחקירה בתחנת נתיבות ואז הוכנס העד - אדם שהיה בקשר טוב עמו וקשור לעבריין לשעבר מצפון הארץ. "בעימות הבנתי מה זה 'כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים'. הוא אמר לי (עד המדינה) 'אם הייתי יכול, הייתי רוצח אותך עכשיו'". העימות התפוצץ לאחר שהשניים החלו לצעוק אחד על השני. עד המדינה הטיח בפניו של איטל ששניהם רצחו את קורקוס וסבח ואיטל, כאמור, הכחיש שיש לו קשר למקרים או שנשלח על ידי ניבי זגורי. הוא העיד מטעם ההגנה ובהמשך יעבור חקירה נגדית על ידי התביעה, וצפוי להעיד שוב בימים הקרובים.