פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בעיר נגד יעקב כהן, בן 71, בגין גרימת חבלה בעו"ד דניאל אזוגי, עימו הסתכסך על רקע כספי.

לפי כתב האישום אזוגי, בעל עבר פלילי (הורשע בעבירות של הלבנת הון ומרמה- בעבר גם ביצע חמישה חודשי מאסר שריצה בעבודות שירות), פגש את כהן בעסק ברחוב יהודה הלוי, לפני כעשרה ימים, בשעות הערב. לטענת כהן הוא הפקיד בידי אזוגי כספים להשקעה וחשד שהוא הונה אותו.

הם קבעו להיפגש בבית קפה של כהן. כהן היה חמוש באקדח 9 מ"מ שנגנב מדירה במרכז הארץ לפני 26 שנה. השיחה בין השניים עלתה מהר מאוד לטונים גבוהים כשכהן על פי החשד דרש את כספו בחזרה. כהן, שהיה עצבני מאוד שלף את האקדח וכיוון לעברו של אזוגי שניסה להרגיע אותו.

הוא ביקש מאזוגי להיכנס לחדר בעסק שלו ואיים עליו: "אני אראה לך מה זה". כהן ירה כדור אחד בבטנו של אזוגי ונמלט מהמקום. הוא רץ לצ'יינג' לא הרחק מהעסק שלו, הכניס את האקדח לתוך שקית והחביא אותו. לאחר מכן נמלט מהמקום באופנוע. לרוע מזלו, מתנדב מתחנת משטרת 'לב תל אביב' שהבחין בו ניהל מצוד אחריו תפס אותו ומסר לידי השוטרים.

בנוסף, עד ראייה לירי התקשר למוקד 100 של המשטרה ודיווח על המקרה. "ראיתי אותו (הכוונה לכהן) מנופף באקדח באוויר ויורה לו בבטן. אחר כך ברח מהמקום", שחזר עד הראייה בפני החוקרים. השוטרים תפסו את האקדח זמן קצר לאחר מכן כשהוא מוסתר בתוך הצ'יינג'.

אזוגי פונה על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים 'איכילוב' במצב בינוני. כהן זומן לחקירה בתחנת המשטרה, לא חש בטוב ואושפז. כשהרגיש טוב יותר נחקר. הוא נחקר בתחילה בגין עבירה של ניסיון רצח אבל  הכחיש בתחילה כל קשר למעשה. החוקרים הציגו בפניו את התיעוד ואז הוא חזר בו  וטען: "נפלט לי כדור, לא התכוונתי לירות בו. אני מצטער".

הפרקליטות דורשת מבית המשפט להשאיר את כהן במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו לאור חומרת העבירה.