מ', תושב חדרה בן 36, שגרם לקטטה ומהומה בסניף בית הפנקייק בקניון אם הדרך בכפר ויתקין בחודש יוני 2019 נידון לשנת מאסר בפועל ושישה חודשי מאסר על תנאי. בנוסף, נקבע כי ישלם פיצוי של 7,000 שקל לעובדים שתקף ו-5,000 שקל לבעלי המסעדה על הנזק שגרם בגלל מעשיו.

למרות בקשת סנגורו להתחשב בנסיבות חייו של הנאשם ובעובדה שגם הוא הותקף במהלך התגרה ההמונית שפרצה במקום, החליט שופט בית משפט השלון בנתניה, גיא אבנון, לגזור עליו את העונש הקשה.

מכתב האישום עולה כי מ' הגיע בשעת ערב למסעדה כשהוא תחת השפעת אלכוהול והמתין שהמלצרית תושיב אותו באחד השולחנות. בשלב מסוים התפתח בינו לבין העובדים במקום דין ודברים כאשר המלצרית הסבירה לו שעליו להמתין בתור עד שיימצא שולחן עבורו.

מ', לא רצה להמתין זמן רב וצעק לעברה: "יאללה, יאללה תפני". המלצרית הסבירה לו בנימוס שזה לא יקרה ושימתין שיתפנה שולחן עבורו. מ' זעם עליה ואיים: "אני אעיף לך סטירה". המלצרית השיבה לו: "אם תעשה את זה אני מזמינה לך משטרה".

בשלב זה מ' היכה את המלצרית בלחיה וישב בכוח באחד השולחנות בכניסה למסעדה. אחראית המשמרת שהייתה עדת ראייה הבהירה לו שלא מרימים יד על בחורה ושאלה מדוע הוא מתנהג בגסות. מ' בתגובה קילל אותה, קם מהשולחן, רץ אחריה כשבידו קערת נירוסטה וכפכף כשעובדים ועוברי אורח מנסים לבלום אותו שלא יפגע בה והיא זועקת לעזרה.

"הוא צעק והשתולל בתוך המטבח: 'איפה המתולתלת' (הכוונה לאחראית משמרת)", תואר בכתב האישום, "הטבח ועובד נוסף נעמדו מולו במטבח כדי למנוע ממנו לתקוף אותה. הדפו אותה מחוץ למסעדה והוא בתגובה בעט בהם".

מ' לא ויתר, ניסה שוב להיכנס למטבח כשהוא מכה באגרופיו את אחראי המשמרת ובעיטות בכל גופו, זרק עליו סכו"ם, כוסות וכוס קפה חם. "אחראי המשמרת ניסה להגן על עצמו מפני הלקוח כשהוא מחזיק בכיסא ביד והדף אותו אבל מ' היה באטרף לא ויתר. הוא לקח אדנית פרחים וזרק על אחראי המשמרת ושאר העובדים", סיפר אחד העובדים בעדותו במשטרה, "לאחר מכן לקח קערת נירוסטה וחבט בה בגופו של אחראי המשמרת וזרק עליו כיסא".

מ', נמלט מהמקום מיד כאשר העובדים הזעיקו את המשטרה. יממה לאחר מכן הוא נעצר. בחקירתו במשטרה טען שפעל מתוך הגנה עצמית אך החוקרים דחו את גרסתו על הסף. משטרת נתניה הגישה נגד מ' כתב אישום לבית משפט השלום בעיר בגין עבירות של איומים, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והתנהגות פרועה במקום ציבורי. התביעה המשטרתית דרשה לגזור עליו עונש שבין שנה ל-20 חודשי מאסר וכן תשלום פיצוי לעובדים ולבעל המסעדה על הנזקים שגרם למקום, והשופט, כאמור, קיבל את בקשתם בגזר הדין שניתן בשבוע שעבר.