החיסול הכפול בקריות: חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף חוקרים החל משעות הלילה את החשד לפיו ראש המאפיה הקווקזית בקריות, שומי (פנחס) איסקוב (53) ובנו, פאר (20), שנסע עמו ברכב, חוסלו על ידי רוצח שכיר שארב להם בעת שנסעו ברחוב זבולון המר שבקרית מוצקין. לפחות 10 כדורים נורו לעבר השניים מטווח אפס, כולל וידוא הריגה על ידי המחסל או המחסלים. 

"הם רצו לרצוח את איסקוב, ולרוע המזל גם בנו היה במכונית ונהרג מהירי הקטלני. פאר לא קשור לעולם הפשע וזה פשוט חוסר מזל", מסביר קצין משטרה במחוז חוף. "המחסלים ירו בראשיהם, זאת למרות שלא ברור עדיין האם מדובר ברוצח אחד או שניים. הכול נבדק בשעות אלה ממש".

הרצח הכפול התרחש אמש (שבת) סמוך לשעה תשע וחצי בערב. המחסל, או אחד מהם, שהיה חמוש באקדח תשעה מ"מ, ירה באיסקוב ובנו כמה כדורים מטווח אפס ונמלט מהמקום ככל הנראה באמצעות אופנוע. "זה היה רצח אכזרי ומתוכנן היטב. היו לשומי הרבה מאוד אויבים, והטעות הכי גדולה שלו היא שהוא היה שאנן ושחצן מאוד, ולא נקט באמצעי ביטחון כמו לשכור שומרי ראש על מנת להגן על עצמו", מספר עבריין תושב הקריות.

"איסקוב היה בטוח שהוא לעולם לא יחוסל והסתובב באופן חופשי. הטעות השנייה שלו הייתה שהוא הסתכסך עם ראש ארגון פשע ערבי מצפון הארץ ואנשיו שבעבר הלא רחוק היו שותפים שלו", מוסיף אותו עבריין המכיר היטב את הארגון של איסקוב. "הוא יצר בריתות וקואליציות עם עבריינים מהמגזר הערבי כדי לצבור כוח ועוצמה בשטח, אבל הביא על עצמו אויבים שחיכו לו בסיבוב".

שומי איסקוב (צילום: מתוך הרשתות החברתיות)
נורו מטווח אפס. הרכב בו נמצאו גופותיהם של השניים | צילום: מתוך הרשתות החברתיות

איסקוב הוא דמות מוכרת היטב לחוקרי היחידה המרכזית במחוז חוף במשטרה. הוא נחשב לעבריין אלים ומסוכן שעסק בהימורים לא חוקיים, גביית דמי חסות מבעלי עסקים ומכוני ליווי, מתן הלוואות בריבית קצוצה בשוק האפור, חלפנות וגביית חובות. אחיו שלום, שהלך לעולמו מוקדם יותר השנה, היה זה שסייע לו לנהל את ארגון הפשע שלו. "שומי היה מסוג העבריינים שלא ממש פחד מהמשטרה. היה לו הרבה כבוד, ומי שהעז לפגוע בכבודו שילם בחייו או נאלץ לשלם לו הרבה מאוד כסף. הוא היה אכזרי מאוד, העיניים שלו דיברו והוא לא היה צריך לומר מילה כדי שיבינו אותו", מספר עבריין לשעבר שהכיר היטב את איסקוב.

"לשומי היה קודים של עבריינים מהקווקז, בגלל זה אנשים פחדו ממנו. הוא מעולם לא הלשין על איש ותמיד לקח על עצמו את התיקים הפליליים, העיקר שלא ייפגע הכבוד והמעמד שלו בקרב עבריינים בעולם התחתון", מסביר עבריין נוסף מהקריות. במהלך תקופת מאסרו הגיש איסקוב עתירה לבית המשפט להעבירו לאגף שמור אחר בכלא באר שבע או לכלא אחר בנימוק שקיים חשש ממשי לחייו שכן לו ולאחיו יש סכסוך דמים עם עבריינים אשר ריצו עונש מאסר באותו אגף. "אני חושש לחיי ולא עצמתי עין כמה כמה לילות", נטען בעתירה שהגיש איסקוב שבסופו של דבר הועבר לאגף אחר.

בשנתיים האחרונות איסקוב היה פעיל בגזרת הפשע הצפונית, אבל הרבה פחות מבעבר, ולאחרונה כאמור, כך על פי החשד, הוא הסתכסך עם עבריין בכיר במגזר הערבי שפעל באזור בקריות, חיפה וצפון הארץ, ולכאורה זה מי שנקם בו בשיתוף פעולה עם עבריינים יהודים שחברו אליו.

במשטרה חוששים כעת שמקורביו של איסקוב ייצאו למסע נקמה שעלול להסתיים במלחמה עקובה מדם. "הרצח הזה לא יעבור בשקט, ואני מציע למי שמעורב בחיסול לא לצאת לרחוב בזמן הקרוב", מזהיר עבריין מהקריות. "בני המשפחה והחברים של שומי ינקמו וזה רק עניין של זמן מתי. ברור לכולם מי רצח אותו, ומי שעשה זאת ישלם בראשו יחד עם מי ששלח אותו".

שומי איסקוב (צילום: מתוך הרשתות החברתיות)
מסוכן, אכזרי, שפעל תמיד מהבטן. שומי איסקוב | צילום: מתוך הרשתות החברתיות