ראש ארגון הפשע הישראלי ערן חייא, המבוקש על ידי משטרת ישראל, נעלם בימים האחרונים ול-mako נודע כי חייא נעצר במלזיה בחשד לביצוע עבירות פליליות, ועוקץ במטבעות קריפטו. יחד עם חייא נעצרו במהלך היממה האחרונה אזרח גיאורגי, שמאבטח את חייא בארץ, ושני אזרחים טורקים בני 29 ו-40.

חייא עצמו נעצר עם דרכון טורקי והשלושה אבטחו אותו. "אנחנו עוקבים אחר ההתפתחויות בפרשה ובהמשך אם יתאפשר נבקש את הסגרתו", אומר גורם במשטרה.

כלי התקשורת במלזיה רומזים כי לשלום אביטן היה קשר למעצרו של חייא. בשבוע שעבר הוא נעצר בבירת מלזיה קואלה לומפור, כשברשותו שישה אקדחים וכ-200 כדורים. אביטן המזוהה עם האחים מוסלי נעצר בבית מלון יוקרתי לאחר שהגיע על פי החשד לגייס חוליית חיסול של עבריינים מהונדורס, כדי לחסל את חייא. זאת, כנקמה על כך שאנשיו ניסו לאחרונה לפגוע באקסית שלו, כשזרקו מטען חבלה לעבר בניין שבו היא מתגוררת בכפר סבא, וכן עקב שלושה רימונים שנזרקו לעבר בניין יוקרתי במתחם בבלי שבתל אביב.

זריקת רימון בשכונת בבלי
זריקת הרימון בשכונת בבלי שבת"א

אביטן, שנכנס למלזיה מדובאי עם דרכון צרפתי, טען שהגיע לרצוח עבריין ישראלי עמו הוא מסוכסך ומסר את שמו של חייא. הרשויות חשדו שהוא סוכן מוסד שבא לחסל אנשי חמאס המתגוררים במדינה וכעת נבדקת גרסתו. חייא שמע על מעצרו ועל סיבת הגעתו של אביטן למדינה, ולדברי מקורב אליו "הוא לא היה נשמע לי אז לחוץ, אבל כן מודאג מזה שהגיעו עד למדינה מוסלמית שאין לה קשרים עם ישראל כדי לחסל אותו".

שלום אביטן. מימין: בית כלא במלזיה
שלום אביטן והכלא המלזי

במשטרת ישראל לא הוציאו מכלל אפשרות שחייא נעצר או נלקח לחקירה בנוגע לעדות של אביטן נגדו, במטרה לברר את העניין. "אני רק יכול לומר שהחבל סביבו מתהדק ויש לנו ראיות רבות שהוא מעורב בתיקי רצח וניסיונות רצח, אנחנו תמיד במעקב אחריו. יותר מזה אני לא אוסיף בשלב זה", ציין בכיר במשטרה טרם מעצרו של חייא.

חייא, שמחזיק ברשותו ארבעה דרכונים חוקיים שהשיג, טורקי, ירדני, מרוקאי ואמריקאי וככל הנראה גם תאילנדי, עזב את הארץ לפני כשמונה שנים בעקבות פרשת "האביב הערבי". במסגרתה, עצרה המשטרה עבריינים שהיו מעורבים בסדרת מעשי רצח של יריביהם, רובם מקורבים לחייא מהמגזר הערבי, שנשפטו בהסדר טיעון מקל.