המשטרה עצרה בסוף השבוע האחרון תושב צפון הארץ בשנות ה-20 לחייו, בחשד שאילץ נערים בגילי 12-13 לבצע בעצמם מעשים מגונים ומעשי סדום, ולשלוח לו סרטון. יחד איתו נעצר אביו בחשד למעורבות בפרשה, אך הוא שוחרר בתום החקירה.

חוקרי מפלג חקירות פשיעה ברשת ביחידת להב 433 פשטו על בתיהם של השניים בסוף השבוע, ולקחו את הטלפונים והמחשבים שלהם. כאמור, האב שוחרר לאחר שהכחיש כל קשר למעשים. "מאחר ולא ידענו מי מעורב בפרשה הוצאו צווי מעצר נגד שניהם, רק במהלך החקירה התברר שלאב אין קשר לדברים", ציין גורם במשטרה.

לעומתו הבן נותר במעצר. הוא חשוד בעבירות של מעשה סדום שלא בהסכמה חופשית, מעשה מגונה שהושג בדרך מרמה, שימוש בגופו של קטין לפרסום תועבה, העברת מידע כוזב במחשב, סחיטה באיומים בעלי אופי מינית, הטרדה מינית ופרסום סרטון מיני. בחקירתו קשר את עצמו לחשדות נגדו, והודה כי ניהל שיחות מיניות עם הקטינים.

על פי החשד הבן יצר קשר עם כמה קטינים באמצעות הרשתות החברתיות וואטסאפ ואינסטגרם תוך שימוש בפרופילים פיקטיביים, ופיתה אותם לשלוח לו סרטונים מיניים, כשהוא מדריך אותם בדיוק מה לצלם. כמה נערים ששלחו לו סרטונים מיניים מסרות עדות במשטרה, שסייעו להפלילו.

במהלך דיון בעניין הארכת מעצרו ציין החוקר כי לא נערכו מפגשים בינו לבין הילדים. לדבריו, צוות החקירה צריך לעבור על הטלפונים והמחשבים של החשוד לעומק על מנת לאתר עוד קטינים שנפלו קורבן. לצורך כך הוא ביקש להאריך את מעצרו בשמונה ימים נוספים.

מנגד, סנגורו של החשוד טען כי מדובר במתמודד נפש שסובל מחרדות ומצוקה נפשית, ולכן קיבל פטור משירות צבאי. בסופו של דבר, בית המשפט האריך את מעצרו של החשוד בחמישה ימים.