אתמול בשעות הצהריים, צעיר בן 17 מהישוב ערוער שבנגב תיעד עצמו בסרטון כשהוא מנגב את דגל המדינה ברגליו, בועט בו ודורך עליו. בסרטון שהעלה הנער לטיקטוק, הוא נראה מחייך כשהוא מבצע את מעשיו, וברקע מתנגנת מוזיקה ערבית.

הסרטון צולם ככל הנראה באזור באר שבע וזכה לצפיות ותגובות רבות. אתמול הוא הגיע לידי יחידת הטיקטוק במשטרת המחוז הדרומי. "זה מקרה חמור מאוד של פגיעה בסמלי המדינה ולכן החלטנו לאתר את החשוד ולעצור אותו", אמר קצין משטרה, "הוא התריס במעשיו כלפי אזרחי המדינה ושלטון החוק. הרבה זמן לא זכור לי מקרה כזה". חוקרי יחידת הטיקטוק, בסיוע גורמי מודיעין במשטרת מרחב הנגב ותחנת משטרת ערוער, הצליחו לאתר את הצעיר ולעצור אותו.

התגובות של הגולשים לסרטון היו קשות, וחלקם אף כתבו שהם מוכנים לנקות את קברו בדגל פלסטין וכי אם היה עושה זאת במדינות ערב היה מוצא להורג. אחרים קראו לרשויות המדינה לשלול לו את תעודת הזהות ולא לתת לו קצבת ביטוח לאומי או כל הטבה שמגיע לו מהמדינה.

"משטרת ישראל רואה בחומרה את האירוע בו נפגעו דגל המדינה ורגשות האזרחים, ופעלה במהירות רבה לאיתור החשוד תוך כוונה למיצוי הדין בגין ביצוע העבירה", ציינו גורמים במשטרה.

במשטרה מתכוונים להגיש נגד החשוד כתב אישום בהליך מהיר ולדרוש את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

יצוין כי לפני כמה שבועות נעצרו שני צעירים בדואים שחדרו לאולם בית משפט השלום בבאר שבע והעלו סרטון לטיקטוק, כשהם רוקדים על כיסא השופט ומבזים לטענת המשטרה את סמלי המדינה.