זו הייתה אמורה להיות אחת מעסקאות החשיש הגדולות ביותר בעידן נגיף הקורונה, שכידוע הוביל בחודשים האחרונים למשבר לא פשוט אצל מבריחי הסמים בארץ.

שוק החשיש בישראל סובל בחודשים האחרונים מבצורת חמורה אחרי סגירת הגבול עם המצרים והקמת הגדר שנעולה באופן כמעט הרמטי, ובמציאות הנוכחית מרבית הברחות הסמים לארץ מתמקדות בגבול עם לבנון.

על פי מידע שהגיע לידי mako, נכון לתקופה הנוכחית, מבריחי הסמים מצליחים להבריח לתוך שטחי ישראל חשיש בכמויות מסחריות פעמיים בשבוע לכל היותר - כשמחירו של ק"ג חשיש נע בין 38 ל-45 אלף שקלים.

אחת מאותן הברחות ענק הייתה אמורה לצאת לפועל לפני כמה ימים באזור סיני, סמוך לגבול בין מצרים לישראל, הברחה עליה היו אמורים הסוחרים משני הצדדים "לגזור קופון" של למעלה מ-10 מיליון שקל.

מצדו המצרי של הגבול הגיעו כמה מבריחים, ככל הנראה תושבי סיני וחברי רשת להברחת חשיש לישראל, כשעל כתפיהם שקים רבים של הסם במשקל של כחצי טון. מיד עם הגעתם לגדר החלו המבריחים לטפס עליה כדי להשליך את שקי החשיש לצדו השני של הגבול ללא הפרעה.

אלא שאז חיכתה להם הפתעה: חייל מצרי שהבחין במבריחים החל לירות לכיוונם ברובה קלצ'ניקוב וסיכל את ההברחה. על פי הדיווחים, כמה מהמבריחים נפצעו בדרגות שונות, בזמן שחבריהם הצליחו להימלט מהמקום כשבידם חלק משקי החשיש איתם הגיעו.

"החיילים המצרים עושים בחודשים האחרונים מאמצים גדולים לסכל את הברחות החשיש לישראל", טוען גורם במשטרה. "מבחינתם כל מבריח הוא מחבל, והחשד הוא שגורמים בדאע"ש הממוקמים בצפון סיני מחמשים את המבריחים בכלי נשק כדי להבריח את החשיש ואלה לא מהססים לירות לעבר החיילים המצריים או הישראלי. אנחנו יודעים שדאעש מעורב בהברחות הסמים לישראל וחלק מהכספים זורמים למימון פעילות הארגון בסיני".