נתי חדד, שריצה שלוש שנות מאסר בכלא התאילנדי בגין החזקת אקדח, ניהול מרפאה והחזקת כדורים בניגוד לחוק צפוי להשתחרר מכלא חרמון ביום חמישי הקרוב לאחר שוועדת השחרורים תקצר ככל הנראה את עונשו ללא התנגדות מצד הפרקליטות.

"אני מתרגש מאוד להשתחרר מהכלא אחרי כל השנים הקשות והלא אנושיות שעברו עליי בכלא בקוסומוי. אני מקווה שלא אתאכזב שוב כפי שקרה לי בעבר. כל פעם שעמדו לשחרר אותי בתאילנד קרה משהו ברגע האחרון, חוסר מזל, תקלה, עד שלא אהיה בבית בטבריה ואחבק את אימא לא אאמין שאני משוחרר", הסביר חדד לבני משפחתו וחברים ששוחחו עמו בימים האחרונים.

חדד (36) אמור היה להשתחרר במאי 2021. באפריל השנה הוא הועבר מהכלא בקוסומוי להמשך ריצוי עונשו בישראל לאחר ששלטונות תאילנד וישראל חתמו על הסכם להעברתו לארץ. בכלא בתאילנד חדד נלחם על חייו כדי לשרוד. הוא ניסה כמה פעמים להתאבד כשהוא מכחיש את ההאשמות נגדו וטען שתפרו לו תיק כדי לפגוע בו ובעסקיו.

הוא עבר הליך שיקומי בכלא חרמון, הספיק לעלות במשקל והוא נחשב לאסיר למופת ללא שום בעיות משמעת. הוכנה עבורו באחרונה תכנית שיקומית כחלק מהליך שחרורו הסופי מהכלא. חדד סיפר לבני משפחתו על היחס החם והאוהד מצד הסוהרים בכלא.

עורכות הדין שני אילוז, ושירן גלוברי המייצגות את חדד סייעו לו רבות בכל הנוגע לתנאי כליאתו ודאגו שתקופת שהותו המלא בכלא התאילנדי תחשב בעת קיצור עונשו בישראל.

"אני מתה מהתרגשות לראות את נתי בבית אחרי כל השנים הקשות שהוא עבר בכלא התאילנדי. אני מקווה שביום חמישי ייגמר הסיוט שלו מהכלא התיאלנדי וסוף סוף הוא יוכל להתהלך כאזרח חופשי ולהתחיל פרק חדש בחיים", אומר אימו, נורית חדד, בשיחה עם mako, "רק כשאראה אותו מחוץ לחומות חופשי אאמין שהוא כבר לא אסיר".