לפני כשבועיים ירדה שופטת בית משפט השלום מיכל הירשפלד אל החניון התת קרקעי בבית משפט בדרכה להיכנס למכוניתה שחנתה במקום. גבר שהיה בחניון ועקב אחריה, ניצל בשלב מסוים את חוסר הריכוז שלה וגנב לה מהתיק את הטלפון הסלולרי.

הירשפלד לא איבדה את העשתונות, נאבקה עם הגנב, פתחה את השקית שהחזיק בידו, ראתה בתוכה את הטלפון שנגנב ממנה ולקחה אותו חזרה לתדהמת הגנב שהיה בהלם מתושייתה של השופטת.

הגנב, שהשתחרר מאחיזתה של הירשפלד נמלט מהמקום, לא לפני שקילל את השופטת על כך שהעזה לקחת ממנו את הטלפון שגנב ממנה ונעלם.

מיד עם סיום האירוע ניגשה השופטת להגיש תלונה בתחנת משטרת לב הבירה בירושלים, וחוקרי המשטרה פתחו בחקירה במהלכה נעצר גבר בן 32, תושב העיר, בעל עבר פלילי בתחום הרכוש, ומתברר כי שבוע לאחר שניסה לגנוב את הטלפון של השופטת הירשפלד, הוא הגיע לקיוסק בעיר וגנב גם שם סלולרי של לקוחה שהניחה אותו על אחד הדלפקים.

השוטרים שצפו במצלמות האבטחה הצליחו לזהות ולאתר את החשוד, השופטת הירשפלד הוזמנה למסדר זיהוי במהלכו זיהתה היטב את החשוד שגנב לה הטלפון, אז התברר שיש לו הרשעות קודמות בתחום הרכוש, ובמידה ויורשע שוב הוא עלול להישלח לכלא כיוון שעומד נגדו עונש מאסר על תנאי.

השופטת מיכל הירשפלד (צילום: אתר בתי המשפט)
השופטת מיכל הירשפלד | צילום: אתר בתי המשפט

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו של הגנב בארבעה ימים כדי לאפשר למשטרה להשלים את החקירה ולהגיש נגדו כתב אישום מסודר. "השופטת התנהגה כמו שצריך. העדות שלה והזיהוי של החשוד סייעו לחזק את מארג הראיות נגדו כדי שנוכל להגיש כתב אישום", סיכם גורם במשטרה.