דרמה במשפט ניבי זגורי: ראש ארגון הפשע מיכאל מור, שמואשם ברצח עד המדינה לשעבר טל קורקוס, חתם על הסדר טיעון עם התביעה – לפיו סעיף הרצח נגדו יימחק.

במסגרת הסדר הטיעון, שחתם מור באמצעות עורכי הדין דורון נוי ויהלי שפרלינג, נקבע כי מור ירצה רק עשר שנות מאסר בפועל. מה שאומר שראש ארגון הפשע שנמצא במאסר מזה כ-7 שנים צפוי להשתחרר בעוד כ-3 שנים מהכלא ולצאת לחופשי.

בשבועות האחרונים התנהל משא ומתן חשאי בין עורכי דינו של מור לבין בכירי הפרקליטות במחוז דרום במטרה להגיע להסדר טיעון לגבי העונש שייגזר על מור, שנאשם בכך שמכר לראש ארגון הפשע ניבי זגורי את מטען החבלה שפוצץ את מכוניתו של קורקוס.

ניבי זגורי (צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות)
צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות

כאמור, בסופו של דבר הגיעו הצדדים להסדר לפיו מור ושני נאשמים נוספים בפרשה, שמעון שרביט ואליושה בן שלום, לא יעידו נגד זגורי ושאר הנאשמים האחרים. כמו כן, בהסדר נקבע כי שרביט ירצה 50 חודשי מאסר, אותם כבר ריצה, ובן שלום ירצה שלוש שנות מאסר בפועל.

"מיכאל לא רצה לחתום על הסכם הטיעון מבלי לעדכן את ניבי", ציין גורם המעורה בפרטים, "הוא לא רצה לקבור את עצמו לעוד שנים רבות בכלא והעדיף להגיע להסדר סביר מבחינתו. ברגע שניבי נתן את ברכתו הוא הלך על זה".

הפוסט של מיכאל מור בפייסבוק
הפוסט של מיכאל מור בפייסבוק

מור התייחס ברמיזה להסדר הטיעון בפוסט קצר שהעלה מישהו בהוראתו לדף הפייסבוק שלו: "לפעמים צרות של אחד הם חלומו של אחר. מסקנה: הכל קליל, הכל עובר".

ל-mako נודע כי התקיימו מגעים גם להסדר בין הפרקליטות לזגורי, אך הם נכשלו. כך שלמעשה התיק יתנהל נגד זגורי, עמיר בן שימול ומשה רובין.