ארגנטינה: אתמול (שלישי), נערך דיון נוסף בעניינו של גיל פרגהישראלי שמואשם כי רצח את אמו לילי פרג, ודודתו פרחיה סרוסי, בעיר מנדוזה שבארגנטינה בחודש ינואר האחרון, וגם היום, כמעט שנה אחרי הרצח המחריד, טרם נקבע תאריך לפתיחת המשפט בעניינו והאם הוא כשיר לעמוד לדין.

אתמול הציגו עורכי דינו של פרג, ובראשם עורך הדין מקסימיליאנו לגראנד, את שלל החומרים והראיות שיש ברשותם, ביניהם עדויות שונות של שכנים ומקורבים לפרג ותוצאות מבדקים של פסיכולוגיים ופסיכיאטריים שנערכו לו, במטרה להוכיח כי הוא אינו כשיר לעמוד למשפט ויש לאשפזו במוסד פסיכיאטרי, עניין לו התביעה מתנגדת בתוקף.

כמו במקרים קודמים, גם הפעם פרג הגיע לבית המשפט תחת אבטחה כבדה, ונכנס לאולם הדיונים כשהוא צורח ומיילל כמו חתול, הפעם עם גבס על ידו (תוצאה של פציעה שמקורה לא ברור), וכמה דקות לאחר מכן החליט השופט להוציאו מאולם הדיונים ולהחזירו לבית המעצר לאחר שהפרע למהלך התקין של הדיון.

עורך דינו של פרג, מקסימילאנו לגראנד, התראיין לאחר הדיון לכלי התקשורת המקומיים במנדוזה וסיפר: "במהלך הדיון נדונו כל הערעורים שהגשנו עד היום ובית המשפט נתן את דעתו. בין הראיות שהצגנו ישנן המלצות של פסיכולוגים ופסיכיאטריים מומחים, כמו גם של כמה עדים אשר הכירו את פרג לפני האירוע, ומכירים את האבחנות הפסיכיאטריות שעבר עוד בישראל. כולם מעידים כי הוא סבל מסטיות בהתנהגותו עוד לפני שנעצר".

על התנהגותו של פרג ומצבו הכללי, סיפר לגראנד: "ראיתי אותו במצב רע מאוד. כבר הרבה זמן שאני שם לב להתדרדרות במצבו. הוא נכנס לאולם בצרחות, ואלו ללא הספק האפיזודות הפסיכוטיות שלו, בדיוק כמו שהצהיר בזמנו נציג של המחלקה לרפואה המשפטית שבדק אותו לאחר מעצרו".

"לפי במידע שיש בידי, כרגע יחלו פגישות עם העדים, ובסופו של דבר, עם סיום כל הבדיקות וההוכחות, תוחלט מה מידת האשמה שלו, והאם הוא כשיר לעמוד למשפט או לא", סיכם לגראנד.