בית המשפט העליון קבע היום (רביעי) כי עורך הדין משה שרמן ישוחרר מייצוגו של ראש ארגון הפשע ניבי זגורי, המואשם בשלושה תיקי רצח.

לפני כשנה ביקש שרמן מבית המשפט המחוזי בבאר שבע להשתחרר מייצוגו של זגורי במשפט שמתנהל מזה שש שנים, זאת לאחר שהיה חשוף לאיומים על חייו שאף כללו זריקת רימוני הלם לבית גרושתו. אלא שהרכב השופטים בראשות נתן זלוצ'ובר סירב עד כה לבקשתו.

בחודש פברואר האחרון נמצאו עורכי דין חליפיים שהיו מוכנים לקחת את התיק – עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד אליז קסנטיני, שציינו כי יידרש להם חצי שנה ללמוד את התיק. במהלך פרק הזמן הזה, המחוזי סירב לשחרר את שרמן. ובהמשך ביקשו עורכי הדין החדשים לסגת מייצוגו של זגורי.

ניבי זגורי (צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות)
ניבי זגורי | צילום: הרצל יוסף באדיבות ידיעות אחרונות

שרמן הגיש עתירה לבית המשפט העליון בדרישה לשחררו מהתיק, לאור היחסים הרעועים בינו לבין זגורי וכן העובדה כי ראש ארגון הפשע הגיש נגדו תביעה בדרישה לקבל חלק מהכסף ששילם לו על הייצוג בתיק. היום כאמור החליטו שופטי העליון שדנו בעתירה, יצחק עמית, דפנה ברק, ונועם סולברג, לשחרר את שרמן מהייצוג, ושיגרו רמז עבה לכך שבמצב שנוצר זגורי יצטרך לייצג את עצמו בסופו של דבר.

כבר בדיון הקודם בבית המשפט זגורי הציע לייצג את עצמו בתנאי שיקבל את כל חומרי החקירה על מנת ללמוד אותם, מה שאמור לגרום לעיכוב של חודשים ארוכים בדיונים. על כן, מבחינת שופטי ההרכב בבית המשפט המחוזי בבאר שבע מי שימשיכו כעת לייצג את זגורי הם עורכי הדין פלדמן וקסנטיני שלא קיבלו אישור להשתחרר מהתיק למרות בקשתם.

בשבוע שעבר הודיעה הפרקליטות כי באופן חד משמעי שלא יהיה הסדר טיעון עם ראש ארגון הפשע שמואשם בשלושה תיקי רצח של דבורה הירש, הגרוש שלה ועד המדינה לשעבר טל קורקוס ואלישע סבח.