ארבעה עברייני רכוש תושבי חיפה, רובם פורצים ותיקים בשנות ה-30 לחייהם, החליטו לאחרונה ללכת על "מכת חייהם", כזו שמבחינתם הייתה אמורה לסדר אותם כלכלית לכמה שנים טובות קדימה.

הארבעה קיבלו מידע שבכמה דירות באחת השכונות היוקרתיות בירושלים, בה מתגוררים עורכי דין ואנשי עסקים, ישנן כספות מלאות בתכשיטים יוקרתיים, שעוני 'רולקס' וכמויות גדולות של כסף מזומן.

וכך, לפני כמה שבועות הם הגיעו כקבוצה לירושלים, שכרו דירת אירוח מפוארת לא הרחק מהדירות היוקרתיות אליהן תכננו לפרוץ, והחלו לאסוף מודיעין על בעלי הדירות, מתי הם יוצאים לעבודה, מי נמצא בבית ומתי - כל זאת כדי שיוכלו לפרוץ ולגנוב את הרכוש ללא הפרעה.

"מדירת האירוח שהם שכרו הם תיצפתו על הבתים בשכונה ועקבו אחרי הדיירים. בדירה שבה שהו הם החזיקו כלי פריצה שנועדו לפרוץ דלתות וכספות מיוחדות שבהם הוחבא הרכוש הרב אותו תכננו לשדוד", מסביר קצין משטרה.

בעל דירת האירוח, ממנו שכרו השלושה את המקום, סיפר בעדותו במשטרה כי השכיר להם הסוויטה הגדולה עליה שילמו לו 2,000 שקלים ללילה. "הם תיכננו להישאר בדירה לפחות יומיים, אבל אחרי קצת יותר מיממה הם עזבו את המקום בבהילות ויותר לא שמעתי מהם", העיד בעל הדירה במשטרה.

במהלך שהותם בשכונה, הארבעה התלבשו כמו אנשי עסקים לכל דבר כדי לא לעורר את חשדם של תושבי המקום, ובשעות הבוקר, כאשר בעלי הדירות יצאו לעבודתם, חברי הכנופייה החלו בעבודת הפריצה כשהם חובשים כובעים וכפפות וברשותם ערכה מיוחדת לפריצה שקטה של דלתות "רב בריח".

במשך דקות ארוכות הארבעה גנבו מהדירות כספות ביתיות שהכילו תכשיטים יקרים ושעוני רולקס נדירים, דרכונים, יהלומים, אלפי שקלים ופאונד וגם אקדח. בכל הדירות אליהן פרצו הם זרעו הרס רב, הפכו את החדרים וארונות הבגדים כדי לאתר הרכוש היקר, ולבסוף עזבו את המקום וחזרו לחיפה כשברשותם רכוש גנוב בשווי מוערך של כחצי מיליון שקלים 

"מדובר בפורצים 'מפעם', חבר'ה שכונתיים ולא מתוחכמים. הם הפכו ארונות בגדים כדי למצוא את האוצרות שחיפשו", מסביר גורם במשטרה, "באחד המקרים הם זרקו דלת של אחת הכספות שפרצו, וזה מה שעזר לנו לאתר אותם".

כנופיית הרולקס (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הפכו ארונות בגדים וזרעו הרס רב | צילום: דוברות משטרת ישראל

אחד מאנשי העסקים שביתם נפרץ סיפר לחוקרי משטרת מרחב מוריה שחקרו את סדרת הפריצות לשכונה כי כאשר אשתו חזרה מעבודתה היא נדהמה לגלות את דלת הבית פתוחה אך טרם הבינה מה התרחש בתוך ביתה. "אשתי חשבה שאולי שכחנו לנעול את הדלת כי לא היו שום סימני פריצה. כשנכנסה לבית הבחינה בארון הבגדים שהיה מבולגן, ואחרי זה היא קלטה שהכספת הבינונית נגנבה, התקשרה אליי ואני הזעקתי את המשטרה", סיפרה הגבר לחוקרים.

בתחילה חשדו החוקרים שאולי עוזרות הבית הן שגנבו את הרכוש היקר, אבל מהר מאוד הם התחילו לחבר את כל חלקי התמונה, גבו עדויות מבעלי הדירות שנפרצו, צפו בסרטוני האבטחה שבהם נראים הפורצים נכנסים ויוצאים מהבתים, ותשאלו את בעל דירת האירוח שמסר להם את הודעות הוואטסאפ של אחד הפורצים עמו התכתב לגבי המחיר שדרש עבור הדירה.

כנופיית הרולקס (צילום: דוברות משטרת ישראל)
חלק מהציוד הגנוב שנתפס ברשות הפורצים | צילום: דוברות משטרת ישראל

אותן הודעות היו אלו שסייעו לחוקרים לאתר את הפורצים שזכו לכינוי "כנופיית הרולקס", וכמה שעות לאחר שנמלטו מירושלים, חוקרי משטרת מרחב מוריה לכדו אותם בזמן שנסעו במכוניתם כשברשותם התכשיטים, השעונים הגנובים והאקדח, אותו החביאו בתוך קופסת פלסטיק. חלק מהפורצים שמרו על זכות השתיקה בחקירתם, בעיקר כאשר החוקרים ניסו לברר כיצד הם טוענים שהם חפים מפשע כשהרכוש היקר נמצא במכוניתם.

פרקליטות מחוז ירושלים החליטה להגיש נגד הארבעה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר המייחס להם עבירות של פריצה לדירות, גניבה, החזקת מכשירי פריצה, גניבת נשק והחזקת נשק, ומשפטם של הארבעה, שעצורים נכון לעכשיו, צפוי להיפתח בקרוב.