חקירת רצח איש הנדל"ן אלדד פרי ברחובות ביום שישי האחרון נמשכת הבוקר, כשכיוון החקירה המרכזי של המשטרה הוא כי מדובר בפעולה של ארגון פשיעה גדול מוכר בעיר איתו הסתכסך פרי.

עם זאת, פרקליטו וחברו של פרי, עו"ד בני כץ, לא שולל הבוקר כי מדובר בפעולה של אדם בודד שנפגע כלכלית מפרי. "אני לא יכול לחשוף את הפרטים שיש לי ואני לא יכול לדבר על זה", אומר הבוקר כץ ב"חדשות הבוקר", "יש לי כמה כיוונים ואני אעביר את זה לצוות החקירה, תחושת הבטן שלי שלא מדובר בארגון פשיעה".

הרוצח השכיר שהגיע רכוב על אופנוע ללא לוחית זיהוי בשעה 6:10 אל רחבת החניה של בית הכנסת רגע לפני תפילת שחרית, ירה בפרי בשלב הראשון ארבעה כדורים בפלג גופו העליון. לאחר מכן ירה בו עוד שני כדורים לוודא הריגה.

ההערכה היא שהרוצח הגיע עם אקדח חדש גנוב שהמחסנית בתוכו הכילה תשעה כדורים. ייתכן מאוד שכדור או שניים לא נורו בכלל, והרוצח מיהר לברוח מהזירה מהחשש שייתפס ולכן לא ירה את כל הכדורים במחסנית. עבריין בכיר אומר בשיחה עם mako כי עבור חיסול כזה קיבל הרוצח השכיר כ-150 אלף שקלים.

"לא היה לו לפרי שום סיכוי שבעולם", מסביר גורם במשטרה המעורה היטב בפרטי הרצח, "הרוצח תכנן את מועד הגעתו כשאין אנשים ברחוב, עקב אחר תנועותיו במשך ימים, אסף עליו מודיעין טוב וגם קיבל כנראה סיוע מעבריינים ברחובות שקשורים לעולם הפשע והכירו את התנהלותו של פרי כדי לבצע את הרצח המושלם".

חוקרי היחידה המרכזי במשטרת מחוז מרכז לקחו את כל מצלמות האבטחה שתיעדו את מסלול נסיעתו של פרי בימים האחרונים כדי לבדוק האם היו אחריו מעקבים. כמו כן אחד הפתרונות לפענוח הרצח טמון בטלפון הסלולרי שלו. החוקרים מעריכים, כי פרי היה מאוים בצורה כזו או אחרת והם מתכוונים לבדוק את כל ההתכתבויות שלו בטלפון וכן שיחות טלפון שקיבל בשבועות האחרונים בניסיון להבין למי היה אינטרס לרצוח אותו ומה המניע לכך. במשטרה לא שוללים שהרוצח יעלים את האופנוע ואת בגדיו ויצית אותם כדי להעלים טביעות אצבע.

"הטלפון של אלדד יכול לפענח את תיק הרצח. זה רוצח שכיר, זאת לא עבודה של חובבן, זה מישהו מקצועי שנשכר למשימה. ייתכן שהוא לא מתגורר במרכז הארץ והגיע מאזור הצפון. זה קורה לא פעם שרוצחים שכירים מבצעים רציחות לא באזורים שבהם הם מתגוררים", ציינו גורמים במשטרה.

החוקרים לקחו את מצלמות אבטחה ממקומות שונים ברחובות כדי לבדוק את מקור הגעתו של הרוצח לאזור בית הכנסת מה שיכול לקדם את החקירה. חלק מחבריו ובני משפחתו של אלדד יתושאלו בימים הקרובים בניסיון לפצח האם קיבל איומים ואם לא מה הרקע לרצח - אישי או על רקע החובות שצבר במיליוני שקלים בהלוואות שלקח הוא או מי מטעמו בשוק האפור ולא הצליח להחזיר.

"אני לא הייתי הולך רחוק למקום הזה של ארגון פשיעה", מוסיף עו"ד כץ, "מדובר פה באירוע חמור מאוד, של אדם שניסה לעשות את עסקיו לפחות לפי המידע שיש לי, ואני הייתי די קרוב אליו וראיתי את הדברים מקרוב. הוא לא חש מאוים, אף אחד לא דיבר איתו בטלפון ואמר לו 'תשמע, אם ככה, אז ככה'. אני לא חושב שבכלל מדובר ברצח מתוחכם. שימו לב, זה רוכב אחד הגיע על אופנוע, בדרך כלל מגיעים שניים, עשה את העבודה בעצמו, נמלט, יש מצלמות, מאיפה יצא ומאיפה נכנס, ככה שזה בטח לא איש מתוחכם".

השאלה שנשאלה לא מעט בסוף השבוע הוא מה האינטרס של ארגון פשיעה, אם אכן עומד כזה מאחורי הרצח המדובר, לרצוח אדם שחייב כסף. "כשבעולם התחתון מחסלים אדם שחייב כספים לעבריינים זה המוצא האחרון", מסביר קצין מודיעין לשעבר במשטרה ישראל, "כלומר, אין מאיפה לקחת כסף אז מחסלים כדי להזהיר חייבים אחרים שלא החזירו כספים שהם הבאים בתור. זה גם להעביר מסר לחברים הקרובים שלו ולבני משפחתו שהם לא יוותרו על החוב. זה נדיר שזה קורה אבל היו דברים מעולם שאנשי עסקים נרצחו על ידי עבריינים כי לא החזירו את החוב".