טרגדיה במקסיקו: גבר מקומי, תושב מדינת קואווילה דה סרגוסה (קואווילה) שבצפון מזרח המדינה, שעבר לפני כשבועיים בדיקת קורונה מהירה וקיבל תשובה חיובית - נטל את חייו זמן קצר לאחר שהגיע לבית החולים, וכמה שעות מאוחר יותר התברר שהוא אינו נשא את הנגיף בגופו. 

מריו אלברטו, בן ה-29, נכנס ביום שבת ה-26 בדצמבר לבית החולים "חנרל דה סונה" עם כל הסימפטומים המוכרים של נגיף הקורונה, ובראשם חום גוף גבוה שהיה זה שגרם לו להתפנות בבהילות לבית החולים. אחרי שעבר כאמור בדיקת קורונה מהירה וקיבל תשובה חיובית, הוא התקשה להתמודד עם הבשורה ותלה את עצמו באחד מחדרי השירותים בבית החולים.

הידיעה על התאבדותו של הצעיר המקסיקני עוררה סערה אדירה במדינתו, שכידוע מתמודדת כבר חודשים ארוכים עם כמות נדבקים ומתים אדירה, והפכה לאחת מחמש המדינות שנפגעו בצורה החמורה ביותר מנגיף הקורונה שממשיך להתפשט בה במהירות, ורק אתמול (ראשון) מתו במדינה כ-1,100 בני אדם ו-16,000 אלף נוספים נמצאו חיוביים לנגיף.

"האירוע הזה היה מקרי ולא צפוי", מסר ליאופולדו ארייגו, נציג בית החולים בשיחה עם כלי התקשורת המקומיים לאחר האירוע. "הוא הגיע לבית החולים כשרמת החמצן בגופו הייתה 90% והציג בדיקת קורונה בה נמסר לו שהוא חיובי לנגיף. הוא אושפז מיד לאחר שהתלונן שאינו מרגיש בטוב, ושעות לאחר מכן הוא נבדק שוב והתשובה השנייה חזרה שלילית".

אלא שהמטופל הצעיר כאמור לא חיכה לתוצאות הבדיקה השנייה, וזמן קצר לאחר שהועבר לאשפוז, הוא קם ממיטתו, הלך לאחד מחדרי השירותים במחלקה ותלה את עצמו למוות. בהודעתו מסר ארייגו כי אנשי צוות בית החולים אינם אחראים לטרגדיה הנוראית. "הפציינט היה בעל יכולות פיזיות לבצע את מעשיו ולא מדובר ברצח".

"ההחלטה הראשונה שלנו אחרי הטרגדיה הזו היא שכל אדם שיגיע לאשפוז בבית החולים עם סימפטומים של קוביד-19 ייזכה לליווי ותמיכה בכל דרך אפשרית", הוסיף ארייגו. "כמוב שזה תלוי בחולה וברצונו לשתף פעולה, אך אנחנו נעשה הכל כדי להעניק לו כל סוג של תמיכה".


אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו. נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים:• ער"ן - בטלפון 1201*• לאתר של סה"ר