שני חברי כנופיית נערים בני 16 ו-17 ששדדה תיקים מקשישים תוך כדי רכיבה על קורקינטים נעצרו באחרונה על ידי חוקרי מחלק הנוער בתחנת משטרת לב תל אביב וחוקרי הנוער בתחנת השכונות בדרום העיר כשברשות אחד מהם עט יורה שמשמש לחיסולים בעולם התחתון. 

חוות דעת מהמעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי קבעה כי העט תקין ואפשר לבצע חיסול באמצעותו. "זה מטורף שנערים בגיל כזה מחזיקים בידיהם נשק קטלני שמשמש את ארגוני הפשע והרוצחים השכירים בארץ", ציין קצין משטרה, "אנחנו בודקים כיצד כלי הנשק הזה הגיע לידיהם".

בשבועות האחרונים פעלו חברי הכנופייה במרכז תל אביב כשהם רכובים על קורקינטים  ותוך כדי נסיעה חוטפים לעוברי אורח, בעיקר נשים, את התיקים שמכילים מזומנים, ארנקים וטלפונים סלולריים - ונמלטים במהירות מהמקום.

מדובר על שישה מקרי שוד חמורים שביצעו השניים. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה נגד השניים כתב אנשים לבית המשפט לנוער בתל אביב המייחס להם עבירות שוד וניסיון שוד.

"ישבתי על הספסל יחד עם חברות שלי ברחוב ההשכלה. לפתע הגיח מאחור רוכב על קורקינט וחטף לי את תיק הגב וברח", שחזרה ד', אחת הקורבנות, "היה לי בתיק טלפון סלולרי וספרי לימוד".

במקרה אחר נ' הלכה לתומה ברחוב קפלן עם תיק על גבה. לפתע שני רוכבי קורקינט שארבו לה ניסו לחטוף את התיק שלה, כתוצאה מכך היא נפלה על הרצפה והם לא הצליחו לבצע את השוד בגלל שהיא מנעה זאת מהם.

"נלחמתי בהם שלא יגנבו לי את התיק ואז נפלתי על הרצפה. היו לי חבלות ברגל וביד", סיפרה נ'. נ' נזקקה לקבלת טיפול רפואי.

כמה דקות לאחר מכן הנערים המשיכו לרחוב גבעון וחטפו לגבר שהלך ברחוב את התיק ונעלמו במהירות. הם ראו כי טוב והמשיכו. הם הגיעו לחניון ברחוב הטייסים הם הבחינו ב-ש' שצעדה ברחוב וניסו בכוח לחטוף לה את התיקים מהגב.

"הם נסעו מאחוריי בקורקינט ואז ניסו לחטוף את התיקים. נאבקתי בהם, נפלתי על הרצפה והם ברחו בלי לקחת כלום", סיפרה ש' לחוקרים. כתוצאה מהנפילה נגרמו ל-ש' חבלות.

הקורבן הבא של צמד השודדים הצעיר הייתה מ', קשישה בת 85 שהלכה ברחוב מעפילי אגוז. השניים שדדו את התיק שלה.

"הם משכו בכוח את התיק מהיד שלי ואז נפלתי עם הפנים על הכביש", סיפרה לחוקרי המשטרה. השודדים השאירו את מ' שרועה על הרצפה כשהיא סובלת מחבלות  בראשה וברגליה.

בחיפוש בבתיהם של השניים נמצאו טלפונים סלולריים רבים החשודים כגנובים, תעודות זהות ועוד חפצים של קורבנותיהם. הפרקליטות דורשת מבית המשפט להאריך את מעצר השניים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.