חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה החמורה במשטרת מרחב השרון עצרו בלילה של יום שני את פרדה מטגנאו בן 24, תושב אור יהודה אשר על פי החשד שימש מהנדס המטענים של ארגוני הפשיעה בערי השרון (כפר סבא, רעננה ופתח תקווה) ובשפלה (רחובות, נס ציונה, יבנה) ומכר מטעני חבלה ומטעני צינור ששימשו לחיסולים הדדיים שרובם נכשלו אבל גרמו נזקים לרכוש.

בפשיטה שעשו בלשי המשטרה על ביתו של מטגנאו הם מצאו חלקי נשק שונים, שלטים להפעלת מטעני חבלה, מגנטים חזקים שנועדו להצמדת המטען מתחת לכלי רכב וכן מגוון סמים שונים.

במשטרה חושדים שלפחות בשני מקרים בהם הונחו מטעני חבלה בכניסה לבתיהם של עבריינים בכירים בשרון ובמרכז הארץ שייצר ומכר מטגנאו. "אנחנו בודקים חשד שיש לו קשר לעבריינים בכירים בשרון אם זה במכירת מטעני חבלה שהתפוצצו בכלי רכב או בעסקים ובכניסה לבניינים", חשף קצין משטרה במרחב שרון. לדבריו, המטרה היא לברר את קשריו עם אותם עבריינים בכירים שמנהלים קרב דמים בכפר סבא, רעננה ופתח תקווה.

מטגנאו, כך חושדים החוקרים הקים לעצמו מעבדה בביתו לייצור מטענים ואת הידע רכש מגלישה באתרי אינטרנט בארץ ובעולם המציגים מדריכים כיצד להכין מטעני חבלה.

בדיון להארכת מעצרו של מטגנאו שהתקיימה אתמול בבית משפט שלום בפתח תקווה נחשף כי מטגנאו חשוד בהנחת מטעני חבלה וגם בניסיון להניח מטעני חבלה. החוקר רס"מ יורי דוברנסקי חשף בדיון כי מדובר במטעני חבלה שהתפוצצו בנתניה, כפר סבא, רחובות, פתח תקווה, רעננה ועוד. מטגנאו שמר על זכות השתיקה ולא ענה לשאלות החוקרים לגבי החשדות נגדו.

החוקר ציין כי נגד מטגנאו יש ראיות מעבר למידע מודיעיני. מעצרו הוארך בארבעה ימים לאחר שהשופטת הגיעה למסקנה שיש ראיות שקושרות את מטגנאו לחשדות נגדו. בידי המשטרה גם סרטוני מצלמות אבטחה וראיות פורנזיות.