נהג משאית תושב רמלה שהתעמת והסתבך לפני כשנה עם עם סגנית יו"ר הכנסת וחברת הכנסת מטעם הליכוד קרן ברק - ספג לאחרונה כתב אישום חמור בגין התנהגותו.

תחילת הפרשה לפני כשנה ושלושה חודשים, אז א', חייל משוחרר בן 22 ונהג משאית מרמלה, הגיע לפרוק סחורה למסעדה בקומת מסחר בבניין מגורים ברחוב דיזנגוף בתל אביב. המסעדה אליה הגיע א' ממוקמת בסמוך לביתה של ח"כ ברק, ובעוד א' הניח סחורה בכניסה לבניין שמוגדר כשטח פרטי וחסם את דרכי הגישה אליו, הגיעה ח"כ ברק למקום והטיחה בו שהוא חוסם עם המשאית את הכניסה לביתה.

"תזיז בבקשה את המשאית כדי שאוכל לעבור, היא חוסמת לי את המעבר לדירה", ביקשה ח"כ ברק מנהג המשאית, ולטענתה הוא זעם על בקשתה ובתגובה הניף מולה אצבע משולשת וסירב להזיז את המשאית מהמקום.

ח"כ ברק, שנותרה בהלם מהתנהגותו של נהג המשאית, שלפה את הטלפון הסלולרי שלה ותיעדה את הנהג ואת המשאית שחסמה את הדרך לביתה, אז א' התקרב לעברה, חטף את הטלפון הסלולרי מידה ומחק הסרטון שתיעד אותו ואת המשאית.

אלא שח"כ ברק גילתה תושייה, לא ויתרה, ולקחה את הטלפון שלה מידו של א', שבמקביל שלף את הסלולרי שבבעלותו ותיעד את ח"כ ברק כשהיא מתקרבת לעברו ומצלמת אותו שוב בטלפון בסלולרי שלה.

על פי עדותה של ברק, א' הטיח את אופניה על הרצפה, אז היא ביקשה מהעוזר האישי שלה, אורן יפרח, לצלם את מעשיו של א'. "הוא התקרב אליי בצורה מאיימת ואמר לי: 'אם אתה מצלם אותי אני אשבור לך את הטלפון ואת הפנים", העיד יפרח בפני חוקרי המשטרה.

זמן קצר לאחר מכן ניגשו ח"כ ברק ועוזרה לתחנת משטרת מרחב הירקון, והגישו תלונה נגד א', שנחקר בגין עבירות של איומים, תקיפת סתם, בילוש והטרדה - אך הוא הכחיש את כל החשדות נגדו.

התיק נגד א' הועבר ללשכת התביעות במשטרת מרחב ירקון, שהחליטה להגיש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב בגין עבירות של תקיפת סתם ואיומים, כשבמקביל העבירות הנוספות שבהן נחקר (הטרדה ובילוש) נמחקו לאחר שלא הוכחו, ומשפטו של א' צפוי להיפתח בקרוב, ובין עדי התביעה צפויים לעלות להעיד גם ח"כ ברק וגם עוזרה יפרח.

פרקליטו של א', עו"ד עומרי שטרן, מסר בתגובה לכתב האישום: "מרשי קיבל את ההודעה על הגשת כתב האישום נגדו בתדהמה ובזעזוע רב. מדובר באדם צעיר ונורמטיבי אשר מעולם לא הסתבך בפלילים  ואף בתקופה הרלוונטית לכתב האישום היה חייל משוחרר אשר בסך הכול עשה את הדרוש לצורך עבודתו ופרנסתו, ואין לו כל עניין בסכסוך שהתקיים לכאורה דאז בינו לבין המתלוננת לבין מפעילי המסעדה.

עו"ד עומרי שטיין (צילום: באדיבות המצולם)
עו"ד עומרי שטיין | צילום: באדיבות המצולם

יש לציין כי בתיק אחר מהתלונה שהוגשה החליטה המשטרה להורות על סגירת התיק, ואני סבור שהיה נכון להורות כך גם בעניין זה, ולכל הפחות להפנות את עניינו של מרשי להליך סגירת תיק בהסדר מותנה כפי שנהוג במקרים בהם בוצעו לכאורה עבירות דומות בנסיבות דומות. כולי תקווה שזהות המתלוננת לא היא שתביא את המדינה לעשות כל אשר בידה כדי למצות עם מרשי את הדין. בשלב זה טרם התקבלו לידינו חומרי החקירה והדברים יתבהרו בין כותלי בית המשפט".

חברת הכנסת קרן ברק מסרה בתגובה: "צר לי שאכן הוגש כתב אישום. במקרה זה ללא ידיעתי. האירוע הטראומתי המדובר אכן היה אלים, קיצוני ולא שגרתי אפילו במחוזותינו ( כולל שבירת אופניים, חטיפת המכשיר הנייד שלי ועוד).
לאחר האירוע הראשון, הייתי בטוחה שנהג המשאית האלים יודה בחקירתו, יתנצל וישלח לטיפול בכעסים, וצר לי שבמקום לעשות זאת, הוא בחר להכחיש את האירוע ואף חזר והגיע לפתח ביתי מספר פעמים, איים והטריד אותי ואת ילדי הקטן. כולי תקווה שמקרים שכאלה לא ישנו בין שכנים, סתם זרים וגם נבחרי ציבור. יש גבול שאותו אסור לנו לעבור כחברה".