משטרת באר שבע עצרה וחקרה נער בן 17 מאזור הדרום החשוד שסחט כספים תוך ניצול בעלי מוגבלויות ודרישה לפגיעה עצמית על רקע מכירת חשבונות משתמשים במשחק המחשב פורטנייט. 

באחד המקרים שהתרחש בחודש מאי השנה,  פנה אל החשוד ברשת בחור צעיר תושב הדרום בעל מוגבלות שכלית. החשוד החל לשחק עמו ולאחר שרכש את אמונו, נטל ממנו בתחבולה את פרטי המשתמש שלו למשחק,  וכשזה דרש את פרטיו בחזרה החל החשוד לסחוט אותו באיומים, תוך שהוא משדל את אותו חסר ישע לפצוע את עצמו עם סכין עד זוב דם, לאכול את הצואה של עצמו, לשתות את השתן של עצמו, לחתוך את אצבעות ידיו ולדקור את עצמו בבטן, תוך שהוא אומר לו "תתאבד" ומאיים עליו שהוא יהרוג אותו וישלח עליו אנשים שייפגעו בו.

במקרה אחר שהתרחש בסוף חודש אפריל, שידל החשוד קטין אחר, כבן 12 תושב הדרום, להעביר לו בתחבולה כספים ופרטי חשבון בנק של הוריו, אז נטל החשוד במרמה 2000 שקלים מחשבון הבנק של האם באמצעות משיכה ללא כרטיס,

התקין אפליקציה של בנק בו התנהל חשבון האם וניסה להעביר לחשבונו סכום של 48,000 שקלים. בשני מקרים נוספים  פרסם פוסטים משפילים אודות שני קטינים, פוסט אחד אודות קטין אותו הציג כפדופיל עם תמונה ופוסט נוסף על קטינה שהציג כעוקצת כרטיסי אשראי .

החשוד נעצר בתאריך בחודש מאי על ידי מחלק נוער  באר שבע ומעצרו הוארך מעת לעת. אתמול הוגשה נגדו הצהרת תובע על ידי פרקליטות מחוז דרום.