פרקליטות מחוז דרום הודיעה באופן חריג על כוונתה להמשיך את המשפט של ראש ארגון הפשע ניבי זגורי למרות המלחמה בעזה. מדובר בפנייה יוצאת דופן, שכן בתי המשפט ברחבי הארץ ביטלו מאות דיונים, בהם גם תיקי פשיעה חמורה, לאור המצב הביטחוני וכדי לא לסכן את הנאשמים שיצטרכו להיות מוסעים מבתי הכלא לבתי המשפט תחת איום רקטות.

בבקשה שהגישה הפרקליטות לנשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע רויטל יפה כ"ץ נטען כי התיק של זגורי ושאר הנאשמים נדחה לא פעם בגלל סיבות שונות, אם בגלל נגיף הקורונה או החלפת הסנגורים של זגורי. עוד נטען בבקשה כי טרם היציאה לפגרה היה ברור לנאשמים שהדיון בעניינים ייפתח שוב ב-6.11.2023 וכי לאור הדחיות הרבות שהיו בתיק זה יש להחריג אותו ולנהל את התיק בשבוע הבא למרות המצב הביטחוני. עותק מהבקשה החריגה הועבר לשופטי ההרכב בתיק.

סנגוריהם של הנאשמים בתיק, עורכי הדין משה יוחאי, דורון נוי, חיים ונס אוחנה, פנו לנשיאה וביקשו לדחות את הדיונים בתיק עד להתבהרות במצב הביטחוני. עוד טענו הסנגורים כי מנהל בתי המשפט ונשיאת בית המשפט העליון הכריזו על מצב חירום מיוחד שבו תוגבל פעילות כל בתי המשפט לדיונים דחופים בלבד.

לדבריהם, רקטות ששוגרו מרצועת עזה נפלו בעיר באר שבע והמצב מסכן את לקוחותיהם. "הפרקליטה (הכווונה לאחת התובעות בתיק) מבקשת לסכן נאשמים, עדים, פרקליטים וסנגורים ולהטיל עומס מיוחד על האחראים על הביטחון הבאים בשערי בית המשפט, לשם קיום דיונים שהדחיפות בהם לא ברורה", הדגישו הסנגורים.

הם ביקשו לדחות את בקשת הפרקליטות על הסף ולדחות את הדיון לאור המצב הביטחוני. הנשיאה ביקשה את התייחסות קצין הביטחון של בתי המשפט בדרום ואת תגובת מפקד יחידת ליווי העצירים "נחשון" לגבי קיום הדיון לאור מצב החירום השורר במדינה או לבחון את דיון הדיון בזום.

זגורי זעם על החלטת הפרקליטות לקיים את הדיון בכל מחיר למרות המלחמה בעזה ושיגור הרקטות לעבר הדרום וערי ישראל. "הם הולכים בכוח על הראש שלי. הם מסכנים את החיים שלי ושל שאר הנאשמים. תיקים רבים נדחו במדינה ורק את שלי הם רוצים לקיים למרות שיש מלחמה ויש הנחיות לקיים רק דיונים דחופים. זה מכוון רק אליי", התלונן זגורי בשיחות עם מקורביו.