שמונה חודשים לאחר שנידון למאסר עולם בגין רצח אמו ודודתו בינואר 2019, גיל פרג עדיין מאושפז בבית חולים פסיכיאטרי בארגנטינה וטרם הועבר לכלא. כעת מומחים פסיכיאטריים ציינו כי הוא יציב ושחררו אותו, אך עד כה לישראלי בן ה-42, שטוען כי הוא חתול לכוד בגופו של גבר, לא נמצאה מסגרת מאסר המתאימה למצבו הנפשי הרעוע.

בשלב זה פרג יילקח לכלא Almafuerte II בקצ'אוטה, אך המחלקה הפסיכיאטרית שבה ישוכן בין כותלי הכלא ושבה ימשיך להיות מטופל על מנת לשמר את יציבות מצבו עדיין לא מוכנה. 

רשויות בית החולים הנוירו-פסיכיאטרי בו מאושפז גיל פרג מאמצע 2019 דיווחו כי כיום הוא יציב וכדי להמשיך כך עליו ליטול תרופות לכל החיים. בית החולים דיווח כי פרג אינו מגיב עוד בהתנהגות מתגוננת של חתול כאשר הוא חש מאוים או לא בנוח וכעת בריאותו הנפשית השתפרה באופן ניכר.

הפרקליטות מצדה הגישה בקשות חוזרות ונשנות להעביר את פרג לבית הסוהר, מאחר והוא בעמדה לרצות את עונשו ככל אסיר אחר, במקביל לקבלת הטיפול הרפואי לו הוא זקוק על מנת למנוע את חזרתו לבית החולים הפסיכיאטרי.

אחד מאתרי החדשות בארגנטינה מדווח השבוע כי שירות בתי הסוהר עדיין לא הכין את המחלקה שבה ישוכן גיל פרג. על פי התוכנית, מדובר בביתן פסיכיאטרי המיועד עבורו ועבור אסירים אחרים עם פתולוגיות נפשיות. המתחם הפסיכיאטרי יהיה בתוך הכלא Almafuerte II בקאצ'אוטה, והוא צפוי להיפתח בחודשים הקרובים. 

גיל פרג בבית המשפט
גיל פרג בבית המשפט

עד כה פרג יצר קשרים טובים עם צוות בית החולים הפסיכיאטרי בו אושפז, העוקב אחריו 24 שעות ביממה. משום שהוא סובל מפראנויות המובילות אותו להאמין במחשבות שווא לפיהן מנסים לפגוע בו, אנשי צוות שנתפסים על ידו כאמינים מעבירים לו ביגוד, מזון והיגיינה באריזות סגורות. בנוסף הם הצליחו ליצור עבור פרג מכשיר מיוחד כדי להקל עליו את עשיית הצרכים, כי הוא מסרב בתוקף להשתמש בשירותים בגלל אשליית ילדות שיש לו, הגורמת לו להאמין שתצא מהאסלה מפלצת שתפגע בו.

הרצח הכפול של פרחיה סרוסי ולילי פרג

המומחים המטפלים בו הצביעו על כך שיחסי אמון אלה נחוצים מאוד כדי שימשיך להיות יציב כפי שהוא היום, ולא תהיה נסיגה במצבו הנפשי המרמזת על חזרה לאשפוז פסיכיאטרי בבית החולים. הם גם ממליצים להתמיד בטיפול ובנטילת התרופות שהוא חייב לקחת, אחרת פרג יתחיל את התהליך שוב מאפס, וייקח לו הרבה זמן להתייצב שוב.

בתוך כך, הרשויות ועובדי בית החולים מנסים למצוא הנעלה מתאימה לפרג, מה שהפך למשימה קשה, משום שפרג נועל נעליים במידה 50 או 51. גם קבלת תרומה של נעל כזו נחשבת לנדירה, משום שיש מעט מאוד אנשים במידה הזו.

פרשת הרצח הכפול שבגינה פרג שוהה באשפוז פסיכיאטרי ושהובילה את בית המשפט בארגנטינה להטיל עליו עונש מאסר עולם נחשפה בינואר 2019, כאשר נמצאו גופותיהן של אמו, פרחיה סרוסי, ודודתו, לילי פרג, קבורות בחצר ביתו בעיר מנדוזה. האם והדודה הוגדרו נעדרות לאחר שהגיעו לבקר אותו ומאז נעלמו עקבותיהן.  

הנאשם ברצח וקרובות המשפחה (צילום: חדשות)
האחיות פרחיה סרוסי ולילי פרג ז"ל, וגיל פרג ביום מעצרו | צילום: חדשות
 

גיל פרג עצמו הוא שהגיש את התלונה על היעלמותן של אמו ודודתו. כל הסימנים הובילו את החוקרים אל ביתו של פרג, שם גילו כי הוא חי בתנאים רעועים מאוד, מוקף בחתולים, צואה, אי סדר וטינופת. הם ערכו כמה בדיקות בביתו, עד שעצרו אותו. למחרת, בפשיטה נוספת על רכושו, הם מצאו את גופות שתי הנשים קבורות מתחת לבניין. בנובמבר 2021 הוא נמצא אשם על ידי חבר מושבעים ונידון למאסר עולם בגין שני מעשי הרצח.