"חיכיתי לנוסעים שהגיעו באיחור והייתי עצבני מאוד וכעוס. חשבתי שכולם עלו לאוטובוס, אז לחצתי דוושת הגז כדי לנסוע. לא הבחנתי באיש שחצה את הכביש. אני ממש לא יודע מה קרה לי באותם רגעים. פשוט התעלפתי ואיבדתי את ההכרה".

כך שחזר הלילה הנהג שדרס למוות במהלך סוף השבוע האחרון את האברך דוד לוי במרוקו. "אני לא טרוריסט ולא שייך לשום ארגון דאע"ש או משהו כזה. זו הייתה תאונה מצערת שתרדוף אותי כל החיים", סיפר הנהג שזהותו טרם נחשפה ובתחילה הוא נחשד כי התאונה בה היה מעורב היא פיגוע טרור נגד הקהילה היהודית.

התאונה הקטלנית בה איבד לוי, מחסידיו של הרב יאשיהו פינטו, התרחשה ביום שישי האחרון בשעות הצהרים בעיר קזבלנקה שבצפון מערב מרוקו.

לוי, תושב מאשדוד, נשוי ואב לארבעה לילדים קטנים, הגיע לאחרונה למרוקו להשתתף בהילולה שארגן הרב פינטו, הילולה אליה נוהרים אלפי אנשים מישראל ומכל קצוות העולם.

ביום שישי בשעות הצהריים יצא לוי (שנחשב לאחד מחסידיו הקרובים של הרב בישיבת "'שובה ישראל") ממלון "גרנד מוגדור" יחד עם אברך נוסף על מנת לקנות כמה מצרכים לשבת.

הרב דוד לוי
הרב דוד לוי ז"ל | צילום: mako

דקות לאחר מכן, כאשר חצה את הכביש בין שני אוטובוסים שחנו בסמוך, נהג אחד האוטובוסים לחץ כאמור על דוושת הגז, ודרס את לוי שנהרג במקום. חברו של לוי פונה לבית חולים מקומי כשהוא סובל מחבלות, שם רגלו גובסה והוא שוחרר במוצאי השבת מבית החולים.

התאונה הקטלנית העיבה באופן טבעי על ההילולה שערך הרב פינטו, אשר בחר לבטל את שלל האירועים שנקבעו לו במוצאי השבת כדי שתלמידיו יקראו תהילים לזכרו של הרב לוי.

"הרב פינטו לקח קשה מאוד את מותו של דוד. הוא היה מתלמידיו הקרובים והחזיק בית הכנסת באשדוד", סיפר אחד ממקורבי הרב, שהוסיף כי החסידים במקום, בסיוע גורמים במשרד החוץ, עושים מאמצים כבירים כדי שגופתו של לוי תגיע בהקדם לישראל.

חוקרי המשטרה בקזבלנקה עצרו מיד לאחר התקרית את שני נהגי האוטובוס, ביניהם גם הנהג הפוגע, והשניים הועברו לחקירה.

החוקרים בודקים כעת את החשד שמדובר בתאונת דרכים קטלנית, אבל לא שוללים לחלוטין את האפשרות כי מדובר בפיגוע בגלל אופן התאונה - כלומר העובדה שהאוטובוסים חנו במקום ולא נסעו.

(מכתב ההתנצלות ששלח מנהל חברת ההסעות)

"אני לא שונא יהודים", טען הנהג בחקירתו, "אני עובד עם יהודים המון שנים ולא היה לי שום סכסוך עם אף אחד. אני אוהב את היהודים ומסיע אותם לטיולים ברחבי מרוקו. אני מצטער על התאונה. טעיתי בשיקול דעת".

בעל חברת האוטובוסים והאחראי על הנג הפוגע פרסם מכתב התנצלות בו ציין כי מדובר בתאונה מצערת וכי הוא שולח את תנחומיו למשפחת ההרוג. בנוסף הוא הדגיש כי הוא "אוהב את היהודים ועובד עם תיירים ישראליים שנים רבות".

ההערכה בימים אלה במרוקו היא כי במידה ויורשע, הנהג הדורס עלול לרצות עונש מאסר בפועל של כמה שנים על הריגתו של לוי.