אחרי רמלה, לוד, המשולש, נתניה, כפר סבא ופתח תקווה הגיעה תורה של ראש העין. במשטרה זיהו בחודשים האחרונים שראש ארגון פשע מקומי, הנחשב ליעד מודיעיני בכיר, החל להתפשט ברחבי העיר ומחוצה לה והחליטו לנתק לו את בלוני החמצן בניסיון למוטט את הארגון שלו.

מדובר בעבריין מסוכן ואלים שבעבר ניצל מניסיונות חיסול ונעצר על רצח כפול של עבריינים אבל נחלץ בעור שיניו מכתב אישום בגין רצח ושוחרר לבסוף. הוא ואנשיו עוסקים בין השאר בסחר ושיווק של ירקות ושולטים על דוכנים רבים בעיר ובשרון.

בעבר היה מסוכסך עם עבריין בכיר ממרכז הארץ. בימ"ר מרכז מגדירים אותו כראש ארגון פשע: "הוא אחד העבריינים העשירים באזור שהיה עצור בחשד לרצח כפול, הצתות ואיומים. בגלל שלא הייתה לנו ראיית זהב הוא שוחרר", ציין קצין משטרה, "בשנים האחרונות הוא בנה לו אימפריה כלכלית והחלטנו לאחר מעקבים ודו"חות מודיעינים רבים לנתק לו את החמצן ולמוטט את הארגון שלו".

העבריין הבכיר הכחיש לא פעם שיש לו קשר לעולם הפשע או לארגוני פשיעה: "הארגון היחיד שלי זו המשפחה והילדים. כל השאר זה קשקוש ושטויות של משטרת ישראל", טען העבריין.

ביום רביעי האחרון פשט כוח משימה גדול, שכלל שוטרים ממרחב השרון, תחנת משטרת ראש העין, רשות המיסים, חברת החשמל, ביטוח לאומי, המרכז לגביית חובות, משרד הבריאות והפרקליטות על עסקים רבים שקשורים לעבריין הבכיר כדי לבדוק האם הם פועלים על פי החוק.

במהלך הפשיטה גילה כוח המשימה כי חלק מהעובדים באותם עסקים כולל בשווקים לא דווחו לביטוח לאומי, עובדים הועסקו "בשחור" ללא תלושי שכר. במקרה אחר התברר שעובד באחד הדוכנים חייב עשרות אלפי שקלים לביטוח הלאומי. באחד העסקים לא דיווחו על הכנסות של מעל 120 אלף שקל, לא הוצגו מחירים של פירות וירקות ופריטים אחרים, לא נפתחו לעובדים קרן פנסיה כמתחייב על פי החוק ועוד. לאחר הפשיטה נפתחה נגדו חקירה פלילית בגין הממצאים ובהמשך תיבחן האפשרות להגיש נגדו כתב אישום.

פשיטה על חנות ירקות של העבריין מראש העין (צילום: משטרת ישראל)
פשיטה על חנות ירקות של העבריין מראש העין | צילום: משטרת ישראל

"זו רק ההתחלה. המבצעים האלה יימשכו כל הזמן. לא ניתן לאותם ארגוני פשיעה להמשיך להפעיל עסקים בניגוד לחוק המשמשים אותם בין השאר להלבנת הון", ציין גורם במשטרה.