טרגדיה בסין: רופא מומחה ממזרח המדינה מת במפתיע לאחר שטיפל בחולים במשך יותר מחודש רצוף. מותו של ד"ר דונג טיאן נקבע בתחילת השבוע, ימים ספורים אחרי שחגג את יום הולדתו ה-30.

על פי הדיווחים שמגיעים מסין, הרופא הצעיר לקה בשבץ מוחי לאחר שטיפל באלפי חולים במשך 35 ימים ברציפות עד שקרס מהעומס.

ד"ר טיאן, רופא מרדים במקצועו, הוזעק לביה"ח זהיג'יאנג בחודש ינואר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ומקורבים מספרים שהוא עזב את אביו החולה בשביל להצטרף לעמיתיו במאבק הבלימה של הווירוס הקטלני שגבה את חייהם של יותר מ-3,000 תושבים במחוז הוביי – מוקד ההתפרצות של הנגיף.

ב-29 בפברואר, מנהליו של טיאו ראו לנכון להתיר לו לצאת לחופשה קצרה להתרעננות, וכמה שעות לאחר מכן התברר שבמהלך אותה חופשה קצרה הרופא המרדים לקה בשבץ מוחי. הוא הובהל ליחידה לטיפול נמרץ, שם הוא שהה במשך 19 ימים – עד שלרופאים לא נותר אלא לקבוע את מותו.

ד"ר טיאן נקבר בדנגיאנג, עיר הולדתו, וזכה ללוויה של גיבור לאומי. את מסע הקבורה שלו ליוו תושבים מקומיים עם כרזה עליה נכתב: "ברוכים השבים, גיבור נגיף הקורונה". נציגים מביה"ח שבו עבד תיארו אותו בתור "רופא מסור ואחראי, שכיבד את ממוניו ואהב את עמיתיו".

ראש הפקולטה לרפואה בה ד"ר טיאן למד ספד לו ואמר כי הוא היה "חוד החנית של המילניאל'ז ברפואה", והוסיף: "הוא הקריב את הנעורים שלו בשביל להציל חיים וביצע את עבודתו בתשוקה רבה".

מותו של ד"ר טיאן מגיע ימים ספורים לאחר שדווח על שיפור ניכר במצב החולים במחוז הוביי ובסין כולה, וכלי התקשורת המקומיים מדווחים כי לראשונה מזה חודשים תושבים מורשים לחזור לבתיהם בעיר ווהאן והחיים במוקד ההתפרצות חוזרים אט אט לשגרה.