המתח ברחובות אשדוד מורגש בשבועות האחרונים מאז מעצרו של ראש המאפיה הרוסית באשדוד, מיכאל טנסקי, ושחרורו מהכלא של שלום דומרני, והחשש כי עם שחרורו יחלו בעיר מאבקי שליטה מול ארגונו של העבריין בני שלמה. במשטרה מנסים למנוע מרחובות העיר לבעור ומבצעים מעצרים של עבריינים מקומיים בתקווה שימצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח ולא יחממו את רחובות העיר.

בשבוע שעבר נעצר עבריין מוכר בעיר בשם אייל נגר (35), שנחשב לגזבר בארגון הפשע של שלמה. לאחר חקירתו הוגש נגדו כתב אישום ממנו עולה כי תקף יחד עם כמה מאנשיו עבריין בכיר המזוהה עם טנסקי, ופצע אותו באורח בינוני.

על פי החשד, לפני כחודשיים עבריין במאפיה הרוסית הניח מטען חבלה בכניסה לביתו של נגר במטרה לחסל אותו. המטען אמנם התפוצץ, אבל נגר ובני משפחתו לא נפגעו. נגר, כך על פי החשד, החליט לצאת עם חייליו למסע נקמה נגד מי שהעז להניח את מטען החבלה ליד דלת ביתו. לאחר שהוא ואנשיו איתרו את החשוד בהנחת המטען כשהוא מסתובב ברחוב עוזיה בעיר, נגר וחבריו יצאו ממכוניתם, תקפו אותו בפטיש ודקרו אותו.

בני שלמה (צילום: באדיבות דודי לוי, כאן דרום)
בני שלמה. נגר נחשב לגזבר ולמספר 2 בארגונו | צילום: באדיבות דודי לוי, כאן דרום

וזה לא נגמר שם: זמן קצר לאחר מכן, כך חושדים חוקרי ימ"ר לכיש, נגר היה מעורב בתקרית נוספת של ידויי אבנים לעבר עבריינים המזוהים עם טנסקי, ובהמשך הוא ואנשיו אף תקפו אותם פיזית. שוטרים שהוזעקו למקום הגיעו לזירה לאחר שנגר ואנשיו כבר נמלטו, אך במקום הם מצאו מכונית נטושה ובתוכה כלי התקיפה בהם השתמשו הנמלטים על פי החשד כדי לתקוף את העבריין המזוהה עם טנסקי.

בבית המשפט ביקשו החוקרים להאריך את מעצרם של נגר ואנשיו בעוד סנגוריהם, עורכי הדין נס בן נתן ותום הלפרין, ביקשו לשחררם ממעצרם בנימוק שאין שום ראיה הקושרת אותם לאירועים.

בתום הדיון קבעה השופטת כי אין בדל של ראיה הקושרת את נגר לשני האירועים ושהמשטרה לא הציגה כל הוכחה לכך שהיה נוכח בהם. המשטרה מצדה הגישה ערר על ההחלטה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע אבל זה דחה את הערר, ונגר ואנשיו שוחררו ממעצרם בתנאים מגבילים.

כעת חוששים במשטרה שאנשיו של טנסקי ינקמו בנגר וחייליו על הפגיעה בבכיר בארגונו של ראש המאפיה הרוסית, ונערכים לאפשרות של נקמה קשה שתבעיר בפעם המי יודע כמה את רחובות העיר הדרומית.