במחוז צפון במשטרה בודקים חשד לפיו היימנוט קסאו בת ה-9, שנעדרת כבר שלושה ימים, נחטפה על ידי אדם שהכירה. "בודקים את כל הכיוונים, כולל האפשרות שהיא נחטפה לחו"ל", מבהיר גורם במשטרה.

קסאו נראתה לאחרונה בסביבות השעה 20:00 ביום ראשון במרכז הקליטה בצפת, ומאז נעלמו עקבותיה. היעלמותה המסתורית של הילדה מעסיקה ימים ולילות כוחות גדולים של שוטרים, מתנדבים וכלבנים שמנסים לאתר כל קצה חוט שיביא לאיתורה. "סרקנו את כל המצלמות והפכנו את מרכז הקליטה", מוסיף אותו הגורם, "אנחנו שוברים את הראש בניסיון למצוא כל פיסת מידע חדשה שתקדם אותנו בחקירה. כל שעה שעוברת מגבירה את החשש לחייה של הילדה".

היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת
היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת
חיפושים אחר היימנוט קסאו (צילום: רשתות חברתיות)
חיפושים אחר היימנוט קסאו | צילום: רשתות חברתיות

החוקרים תשאלו קרובי משפחה ודיירים במרכז הקליטה. נבדק גם קשר בין היעלמותה לקרוב משפחה או מכר שטס כמה ימים לפני כן לאתיופיה, נכון לעכשיו אין פריצת דרך חדשה.

בתיעוד האחרון של בת ה-9 במצלמות האבטחה היא נראית רצה עם חברותיה בכניסה למרכז הקליטה בצפת, כשבידה עלונים. אלא של-mako נודע כי חלק ממצלמות האבטחה בבניין אליו נכנסה לא פעלו, בעוד באחרות קיים קושי ממשי לזיהוי אנשים בגלל איכות המצלמות.

"קשה לנו להאמין שהיא בתוך מרכז הקליטה, אבל אנחנו ממשיכים לבדוק באופן יסודי כדי לשלול את זה לחלוטין. הפכנו את המקום ובדקנו דירה דירה. נבדקו פירים במעליות, מקררים ומחסנים", מסביר גורם במשטרה, "אנחנו נעזרים בציוד טכנולוגי מתקדם, כולל רחפנים ובכוחות רבים שסורקים את השטח בעיר צפת והסביבה כולל כלבי גישוש ופרשים".

היימנוט קסאו בת ה-9 מהעיר צפת  (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

כאמור, במקביל לחיפושים הנרחבים, במשטרה בודקים את טענות אימה של הילדה, בנצ'י קסאו, שטענה אתמול כי היא לא נעדרת על דעת עצמה: "זה נראה שההיעלמות שלה הייתה מתוכננת, ואני לא מבינה למה אנחנו גרות 3 שנים במרכז הקליטה ולא ראיתי דבר כזה שילדים נעלמים".