זה קרה לפני כשמונה חודשים באזור הדרום ויכול היה להסתיים באסון כבד: ע', תושב הפזורה הבדואית שבנגב בן כ-44, נהג סמוך לאזור מגוריו במכונית מסוג ב.מ.וו כשהוא שיכור, רישיון הנהיגה שלו פסול ולא בתוקף וללא ביטוח.

למרות שבתיק תעבורה אחר שנפתח נגדו, נאסר עליו לעלות על רכב עד לסיום ההליכים המשפטיים, ע' בחר ל"צפצף על החוק" ויצא מביתו ברכבו כשהוא שיכור כאמור ונוהג במהירות גבוהה במיוחד. דקות לאחר מכן, ניידת ובה שוטרי סיור של משטרת מרחב הנגב, הבחינו ברכב ובע' כשהוא נוהג ללא חגורת בטיחות, וביקשו ממנו לעצור בשולי הכביש.

אלא שגם כאן ע' חשב שהוא מעל החוק, התעלם מקיומם של השוטרים, והמשיך בנסיעה, וגם כשהשוטרים ניהלו אחריו מרדף וכרזו לו לעצור בשולי הכביש, הוא התעלם מהם והמשיך בנסיעה.

השוטרים, שניסו לעצור את ע', עצרו את הניידת באמצע הכביש כדי לחסום את נתיב נסיעתו בניסיון לעצור אותו, ואחרי שהוא הבחין בניידת שחוסמת את דרכו, ע' ביצע פניית פרסה והחל לנהוג במהירות מטורפת כשהשוטרים מנהלים אחריו מצוד דרמטי.

"הוא זגזג בין הנתיבים, דיבר בטלפון הסלולרי שלו, סיכן את חיי הנהגים ויכול היה לגרום לתאונה קטלנית", מציין גורם במשטרה שהוסיף שאחרי רבע שעה של מרדף, השוטרים הבחינו בנהג נכנס לתחנת דלק ומאט את נסיעתו, אז אחד השוטרים ירד מהניידת, ניגש למכוניתו של ע' וביקש ממנו לדומם את המנוע.

"ניגשתי לחלון הנהג, שאלתי אותו למה הוא בורח מאיתנו, וביקשתי ממנו לכבות מנוע", שיחזר השוטר בעדותו. "הוא טען שהוא פחד מאיתנו, מלמל כמה מילים ולפתע לחץ על הגז ונסע בפראות בזמן שנתליתי על חלון הרכב".

וכך, כמו סצינה מסרט הוליוודי שנקלטה היטב במצלמות האבטחה, ע' לחץ כאמור על דוושת הגז, השוטר ניסה לתפוס אותו ונתלה על חלון המכונית, וזה המשיך בנסיעה מטורפת כשהשוטר עף מהמכונית ובנס לא נפגע באורח אנוש "זה יכול היה להסתיים במותו של השוטר ורק בנס הוא חבל חבלות קלות", הסביר אחד השוטרים.

השוטר שנפגע פונה לקבלת טיפול בבית החולים כשהוא סובל מחבלות בכל בגופו, בזמן שע' נמלט לכיוון כביש 6. דקות לאחר מכן, ניידת משטרה שקיבלה הודעה על בריחתו הצליחה לבסוף להביא למעצרו.

בבדיקת ינשוף שנעשתה לע' התברר שהוא נהג בשכרות וכמות האלכוהול בגופו הייתה 589 מ"ג. פרקליטות מחוז דרום הגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, והוא הואשם בעבירות חמורות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילה וחבלה בכוונה מחמירה.

סנגוריו של ע', עורכי הדין אבנר שמש ושני צדקה, הצליחו לשכנע את הפרקליטות לחתום על הסדר טיעון מקל שבו מרבית העבירות החמורות נגד מרשם נמחקו בתמורה להודאתו בעבירות הקלות יותר.

במסגרת הסדר הטיעון הודה ע' בעבירות של פזיזות ורשלנות,  הפרת הוראה חוקית וחבלה בכוונה מחמירה, נהיגה תחת פסילה וללא רישיון נהיגה ובשכרות. הפרקליטות דרשה לגזור עליו שש וחצי שנות מאסר בפועל, בעוד שסנגוריו ביקשו להטיל עליו עונש קל בהרבה של שנת מאסר בלבד.

בבקשתם ציינו כי מרשם הביע חרטה כנה על מעשיו, ולא מכבר סייע למשטרת התנועה לסלק גמלים מכבישי הנגב כדי למנוע תאונות קטלניות. השופט יובל ליבדרו גזר לבסוף על ע' עונש של 38 חודשי מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 1,000 שקלים לשוטר הפצוע.

בגזר הדין ציין השופט כי הוא התחשב בין השאר בעובדה שהשוטר לא היה תלוי זמן רב על המכונית ולמרבה המזל לא נגרם לו  נזק פיזי משמעותי.