לפני כשבועיים ניצלו שני צעירים מהצפון מניסיון חיסול לאחר שמטען חבלה רב עוצמה במשקל 1.5 ק"ג התפוצץ במכונית הממוגנת שבה נסעו. שני הצעירים מוכרים למשטרה, אחד מהם משתייך למשפחת פשע. השניים נפצעו באורח בינוני עד קשה, ופונו על ידי ניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים בנהריה. טרם נעצרו חשודים במעשה. 

כוחות גדולים של משטרה הגיעו לזירת האירוע ואספו ממצאים בניסיון להתחקות אחר מי שהטמין את המטען והפעיל אותו. החשד הוא שמדובר בעבריינים המשתייכים לאחד מארגוני הפשע באזור המסוכסך עם עבריינים ממשפחת פשע מקומית.

"אם הם היו נוסעים בכלי רכב רגיל לא ממוגן הם היו נהרגים במקום. הרכב הממוגן הציל את חייהם למרות שרובו ניזוק מאוד", ציין קצין משטרה, "אם מטען החבלה היה במשקל גדול יותר ייתכן מאוד שלמרות הרכב הממוגן הם לא היו שורדים את הפיצוץ".

באחרונה עבריינים בכירים בארגוני פשע החליטו לרשום את כלי הרכב הממוגנים על שמות של חברות שלהם או בנות משפחה קרובות כדי למנוע מהמשטרה להעמיד אותם לדין פלילי בגין החזקה ונסיעה בכלי רכב ממוגן ירי בניגוד לחוק. 

בכמה מקרים גילו השוטרים שנשים נהגו בכלי הרכב ממוגני הירי לצד עבריינים בכירים. לשוטרים היה ברור שהעבריינים הם אלה שרכשו את המכוניות ומיגנו אותם במאות אלפי שקלים ולא נשותיהם. במשטרה מעריכים נכון לעכשיו כי ברחבי הארץ יש בידי עבריינים לפחות 50 כלי רכב ממוגני ירי.