הוא שירת כרב סרן בסיירת מטכ"ל, היה שותף במבצעים חשאיים, סיכן את חייו פעמים רבות למען ביטחון מדינת ישראל, שירת בתפקיד בכיר ביחידה ללוחמה בטרור, וכיום הוא איש עסקים אמיד שמגלגל מיליוני שקלים בשנה.

אלא שלפני כמה ימים, ל', קצין בכיר בדימוס כבן 50 שאת שמו נכון לעכשיו אסור לפרסם - הסתבך על פי החשד בפרשה חמורה מאוד שרחוקה שנות אור מהתדמית שבנה וטיפח לאורך השנים.

זה קרה לפני כמה ימים, כשבלשי תחנת משטרת חדרה בשיתוף לוחמי יס"מ ומג"ב, פשטו על מטע פרדסים נטוש בבעלותו של ל', ומצאו בו סליק מלא תחמושת ובתוכו חמישה אקדחים, מאות כדורים, מטעני חבלה, לבנות חבלה ורימוני הלם.

על פי מידע שהגיע לידי mako, בלשי המשטרה הגיעו לפרדס לאחר שקיבלו מידע מודיעיני מדויק על הסליק שהוסתר בשטח של כחמישה דונמים אשר שייך כאמור לקצין לשעבר, ובעקבות כמות הנשק הרבה שנמצאה במקום הם עצרו אותו מיד לחקירה.

ל' הכחיש בחקירתו את החשדות נגדו מכל וכל, וטען שאמצעי הלחימה אינם שייכים לו וכי השטח בבעלותו המשתרע על פני חמישה דונם נטוש ופרוץ בכל ימות השנה וכל אחד יכול היה להסליק בו כל דבר ולא רק אמצעי לחימה.

לאחר חקירתו של ל', החלו לחשוד החוקרים שהסליק והנשק שנמצא בתוכו שימשו עבריינים בארגון פשיעה באזור לצורך חיסול חשבונות עם יריביהם. החוקרים החליטו לבדוק את גרסת הקצין לשעבר, אך כדי להגיע לחקר האמת ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו.

סנגוריו של ל', עורכי הדין שי לוי וצחי מצרי, הכחישו את החשדות שאמצעי הלחימה שייכים למרשם וטענו כי מדובר בשטח פרוץ ונטוש ואין לו כל שליטה על הנעשה בתוכו, ובאמת ובתמים שאין לו כל מושג איך אמצעי הלחימה הגיעו למקום.

השניים ביקשו לשחרר את הקצין בנימוק שמדובר באדם מלח הארץ, ללא כל עבר פלילי, וציינו ש"הוא לא חלם גם בחלומותיו הפרועים שייעצר בנסיבות כאלה" ואין כל ראייה ממשית הקושרת אותו באופן ישיר או עקיף לאמל"ח שנמצא. הם ביקשו לשחררו למעצר בית, אבל חוקרי המשטרה התנגדו נחרצות לבקשה ודרשו להאריך את מעצרו בשבעה ימים.

אמש החליט שופט בית משפט השלום בחיפה לשחרר את ל' לביתו, אך המשטרה ערערה על ההחלטה, ולבסוף האריך בית המשפט את מעצרו בשלושה ימים כדי לאפשר למשטרה למצות את החקירה, ובמידה ולא יימצאו כל ראיה חדשה - הקצין לשעבר ישוחרר לביתו.

 

צחי מצרי
עורך הדין צחי מצרי | צילום: חיים אפריאט
שי לוי
עורך הדין שי לוי | צילום: חיים אפריאט