פרקליטות מחוז דרום הגישה אתמול (שלישי) כתב אישום נגד אחמד אלאטרש מהיישוב חורה בפזורה הבדואית בגין רצח אחיו הישאם בגלל דחיפה.

אלאטרש, בן 29, התגורר לאחרונה בקריית גת. לפני כחודש הגיע לבקר את בני משפחתו בפזורה, וכאשר הגיע למתחם השבט, הוא נכנס לשיג', אוהל האירוח של המשפחה. במקום התפתח ויכוח מילולי בינו לבין אחיו הישאם. בעיצומו של הויכוח הישאם דחף את אחיו אחמד וזה דחף אותו חזרה. בתום הוויכוח-מריבה אלאטרש עזב את המקום.

כשעתיים לאחר מכן אלאטרש נכנס למכונית המסחרית שלו ונסע לכיוון חוות הסוסים כדי להביא להם אוכל. במהלך הנסיעה הוא הבחין באחיו היאשם צועד. הוא רדף עם רכבו במהירות אחר אחיו, שהבין שהוא רוצה לדרוס אותו. האח הישאם ניסה לברוח בכל כוחו לעבר השבט הסמוך אלעאסם. אלאטרש הצליח להשיג את אחיו ופגע בו בעוצמה רבה. האח הישאם הועף לכמה מטרים באוויר ונפצע באורח אנוש.

אלאטרש הפקיר את אחיו ועזב את מתחם השבט. ניידת טיפול נמרץ של מד"א פינתה את הישאם לבית החולים סורוקה לקבלת טיפול רפואי. הוא סבל מחבלות ודימומים קשים שם נקבע מותו כעבור זמן קצר. 

בתחילה חשדו במשטרה שמדובר בתאונת דרכים אבל בהמשך התברר לחוקרים בתחנת משטרת העיירות שמדובר ברצח. הם גבו עדויות מעדי ראייה. האח הדורס נעצר אבל התקשה להסביר את המניע לרצח פרט לאותה דחיפה. "האח הדורס עזב את המקום כאילו לא קרה כלום, כאילו הוא בכלל לא דרס ורצח את אחיו", טען גורם במשטרה. עד ראייה סיפר: "הוא דרס אותו כאילו הוא זבוב וברח".

פרקליטות מחוז דרום הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לאלאטרש עבירה של רצח אחיו בכוונה תחילה והפקרה. הפרקליטות דורשת להשאיר את הנאשם במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.