ו', תושב בת ים בן 47 שהוכה באכזריות לפני כמה חודשים על ידי שני צעירים סמוך לכיכר וולפסון בחולון, נדהם לגלות שהמשטרה סגרה את תיק החקירה בנושא, זאת מבלי שעצרו את החשודים שהיכו אותו וגרמו לאשפוזו בבית החולים.

"איך זה ייתכן שבמדינה מתוקנת תוקפים אותי באכזריות לאור יום, במקום מרכזי, עושים בי לינץ', והמשטרה סוגרת את התיק ולא מצליחה לאתר את התוקפים? אם הם היו רוצחים אותי היו מאתרים אותם?", זועם ו', "הם היו צריכים להפוך עולמות כדי לאתר את החשוד המרכזי וחברו ולהעמיד אותם לדין. בושה וחרפה שככה מתנהלת משטרת ישראל שמבחינתה חיי אדם שווים כקליפת השום".

כאמור, ו' הותקף לפני כחמישה חודשים בזמן שרכב על אופניו לכיוון בית החולים וולפסון בעיר במטרה לקחת את תוצאות בדיקת האמ.אר.אי של אשתו, ובדרך חזרה לביתו, כשהגיע לכיכר וולפסון, הותקף האלימות יוצאת דופן.

"פתאום, בתוך הכיכר, נצמד אלי רוכב אופנוע שכמעט דרס אותי. הייתי עצבני, אז עצרתי בצד ופלטתי לעברו כמה קללות והמשכתי ברכיבה על האופניים לכיוון ביתי", משחזר ו', "באותו רגע הבחנתי שרוכב האופנוע עשה פרסה, עלה על המדרכה במהירות ואז דרס אותי".

"כשהוא פגע בי נפלתי על הכביש, נחבלתי בכל גופי והאופניים של התרסקו", נזכר ו', "הרבה אנשים נכחו במקום, ובמקרה הצלחתי לצלם אותו בטלפון הסלולרי שלי, אבל החבר שהיה איתו בעט לי בטלפון והעיף אותו. מיד אחר כך רוכב האופנוע והחבר בעטו בי בפנים בזמן שאני שרוע על הכביש, פחדתי שהם יהרגו אותי ואיבדתי את ההכרה".

החשוד
התוקף כפי שצולם על ידי ו'

עוברים ושבים שהבחינו באירוע האלים הזעיקו אמבולנס שפינה את ו' לבית החולים וולפסון לקבלת טיפול רפואי, ועם הגעתו למקום הוא אושפז אחרי שאובחן עם חבלות ושברים בכל חלקי גופו. ו' אושפז במשך ארבעה ימים במחלקה הפלסטית בבית החולים, ולאחר שחרורו הגיש תלונה בתחנת משטרת מרחב יפתח.

"מדובר באנשים מסוכנים לציבור ואסור להם להסתובב חופשי. מקומם בכלא ויש לי מזל שהם לא רצחו אותי", סיפר ו', ולדבריו השוטרים לא פעלו במהירות כדי לחקור את האירוע, והימים שעברו מבלי שבוצע איכון טלפוני או בדיקת מצלמות אבטחה באזור שיחקו לטובת התוקפים.

"המשטרה פעלה בתיק הזה בעצלתיים. הם לא מיהרו לבצע פעולות בסיסיות שהיו מסייעות לאתר את החשודים שתקפו אותי", קבל ו', "התקשרתי בלי סוף לברר מה קורה אבל הרגשתי שהם ממסמסים את התיק ושזה לא בדיוק נמצא בסדר העדיפויות שלהם".

 ו' החליט לחקור בעצמו את התיק והביא לשוטרים ממצאים שיש בהם לסייע באיתור החשודים במעשה. "אני הייתי צריך לעשות את עבודת החוקרים, למרות שלא רציתי חס וחלילה לקחת את החוק לידיים. הבאתי להם מידע לגבי החשודים שכנראה תפסו אותי. אבל שום דבר לא זז", מספר ו' ומוסיף שהוא שיגר במקביל מכתבים למשרד ראש הממשלה והשר לביטחון פנים כדי שיטפלו בפרשה.

לפני כמה שבועות, ו' הוזמן לתחנת המשטרה כדי לזהות שמונה אנשים שייתכן ואחד מהם היה זה שתקף אותו, אבל הוא לא זיהה איש מהאנשים שהוצגו לו. "אחרי כמה חודשים הם התעוררו ונזכרו שאולי יש להם חשודים וביקשו שאזהה אותם בתמונות - אבל אף אחד מהם לא היה דומה לזה שתקף אותי", טוען ו'.

גורמים במשטרה טוענים לעומת זאת שנעשו פעולות חקירה רבות בתיק, ולדבריהם רוכב האופנוע קיפל את לוחית הזיהוי, דבר שלא איפשר לאתר אותו ואת חברו. "על פי כל המידע שהיה לנו, עשינו כל שביכולתנו תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים כדי לאתר את החשודים, אך ללא הצלחה", טענו גורמים במשטרה.

וכך, לפני כמה ימים קיבל ו' מהמשטרה הודעה לפיה הוחלט לסגור את תיק החקירה, כשעל ההודעה היה חתום קצין אגף חקירות במרחב יפתח שציין שבמידה ויתקבלו ראיות חדשות תפתח חקירה. "זה עצוב שככה המשטרה מתנהלת. כשהם רוצים הם יודעים לתפוס עבריינים, וכשגנבו טלפון סלולרי עם תמונות אינטימיות של מגישה באתר ספורט, השוטרים הפכו את המדינה כדי לאתר את הגנב. אנחנו האזרחים 'הרגילים' לא נחשבים בעיני המשטרה. אם אתה לא סלב או אדם מוכר הם לא יעשו כלום", טוען היום ו' בעצב.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לטענותיו של ו' על סגירת התיק: "עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה ובוצעו מגוון פעולות במטרה להגיע לחקר האמת. עם סיום החקירה ולאחר בחינה מקצועית של כל חומרי החקירה הוחלט לסגור את התיק. נציין כי למתלונן עומדת הזכות לערער על ההחלטה בדרכים המקובלות והקבועות בחוק".