ב-25.9.1999 בשעה 02:30 לפנות בוקר, הגיעו שני גברים מחופשים לקציני משטרה בדרגת מפקח, חמושים במשתיקי קול למחלקת אף אוזן גרון בבית החולים 'שיבא' תל השומר, בה אושפז פנחס בוחבוט - העבריין הבכיר מאשקלון. כמה ימים לפני ניסו עבריינים להתנקש בחייו ונכשלו וכתוצאה מכך נפצע ואושפז במחלקה.

השניים, צחי בן אור, בלש לשעבר שהפך לעבריין, ושמעון אלמקייס, נכנסו למחלקה וכשבוחבוט יצא לרגע החוצה - ירו בו מטווח אפס ונמלטו מהמקום. מאוחר יותר, אלמקייס נשפט ובן אור חוסל במקסיקו.

22 שנה אחרי -  הרעיון של להתחפש לשוטרים בשביל חיסול חוזר לעולם הפשע. על פי החשד, ביום רביעי בערב הגיעו שני עבריינים המזוהים עם ארגונו של שלום דומרני לביתו של ארנון בושארי ברחוב כפר דרום בעיר נתיבות כשהם מחופשים לשוטרים וכשאחד מהם חמוש באקדח משתיק קול.

"הם דפקו על דלת הבית, הציגו עצמם כשוטרים, הציגו תעודות, טענו שהוא מבוקש לחקירה וביקשו מבעל הדירה, ארנון בושארי, להתלוות אליהם", סיפר תושב נתיבות. "בקומה התחתונה אחד מהם שלף אקדח וירה בו ארבעה כדורים מטווח אפס, כולל וידוא הריגה".

שוטרי תחנת נתיבות ומרחב הנגב ערכו סריקות וחיפושים אחר החשודים ברצח, שהציתו את המכונית ביער סמוך וכן את המדים כדי להעלים טביעות אצבע וראיות פורנזיות.

"אנחנו יודעים מי ביצע את הרצח ואנחנו נאתר אותם", טען קצין במשטרת ישראל, "יש לנו פרופיל ושמות ונגיע אליהם. מבחינה רעיונית, אנחנו מעריכים שהרוצחים העתיקו את הרצח של בוחבוט והתתחפשו לשוטרים, דבר שלא מעלה חשד ומאפשר לבצע חיסול מבלי להיתפס".

בושארי (50), אב לשלושה ילדים, השתייך על פי החשד לארגונו של בני שלמה ונחשב לאחד המקורבים אליו. לפני כחמישה חודשים, השתחרר מהכלא לאחר שנדון ל-27 חודשי מאסר בגין החזקת חלקי מטען חבלה, נשיאת נשק ללא רישיון והפרעה לשוטר. בושארי הואשם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כי נעצר עם אדם נוסף לאחר מרדף על ידי שוטרים כשברשותו נשק ןשלושה טלפונים סלולריים שנועדו להפעלת מטען חבלה.

סנגורו, עו"ד נס בן נתן, ביקש מבית המשפט לגזור על מרשו לכל היותר שבעה חודשי מאסר בפועל בעוד שהתביעה דרשה  להטיל עליו עונש חמור שנע בין שלוש וחצי לשמונה שנות מאסר. בעבר, נאשם בעבירות נשק ופריצה.

עו''ד נס בן נתן (צילום: החדשות)
עו"ד נס בן נתן | צילום: החדשות

בושארי הסביר בבית המשפט כי לא יחזור לעולם הפשע. "אני מצטער על מה שקרה. אני מביע חרטה, הבנתי שעשינו טעות. הטעות לא תחזור על עצמה - אני מבקש את רחמי בית המשפט", אמר בושארי.

בושארי, שכאמור נשפט ל-27 חודשי מאסר, שוחרר מהכלא לפני כחמישה חודשים ועבר ממושב שתולים בו התגורר לנתיבות. "הוא עזב את עולם הפשע", סיפר אדם שהכיר את בושארי. "אנחנו בהלם, הוא רצה לפתוח דף חדש בחיים".

החיסול של בושארי בא בעקבות חיסולו של שניר כליפא בוחבוט מאשקלון ביום ראשון השבוע והניסיון לחסל את אופיר ברנס, שנפצע באותו אירוע באורח קשה. שני מתנקשים ירו בשניים חמישה כדורים מטווח של מטר בזמן שירדו בניין ברחוב רבי עקיבא בעיר."הנקמה של בני שלמה על החיסול של בושארי תהיה כואבת מאוד", הזהיר עבריין מאשקלון.

בוחבוט (28) הוא האחיין של פנחס ויוסי ויוסי בוחבוט, שאף הוא היה מזוהה עם דומרני וחוסל לפני כשבע שנים."שניר חזר בתשובה לפני כמה שנים והתקרב מאוד לרב אלעזר ברלנד ולחסידי ברסלב", סיפר אחד מחבריו. "הוא לא היה קשור בשנים האחרונות לעולם הפשע".

ארנון בושרי עם הרב ברלנד

החיסול של בושארי כנקמה על רצח בוחבוט חושף מציאות עגומה ומבהילה. אי היכולת של המשטרה לסכל את החיסולים למרות שהיה בידיהם מידע על שעומדת להתרחש מלחמת עולמות בין שני הארגונים. 

"ימ"ר לכיש נכשל מודיעינית בסיכול החיסולים האחרונים. היו דו"חות מודיעיניים שדיברו על חיסולים הדדים אבל היחידה לא סיפקה את הסחורה בזמן אמת ולא הצליחה לעקוב אחר העבריינים המסוכנים", טוען קצין במשטרה. "נכון שלפני כמה שבועות הם עצרו חשודים רבים משני הארגונים עם אמצעי לחימה, אבל בזמן אמת - פספסו את החיסולים".

נכון לעכשיו, בימ"ר משתמשים בכל הטכנולוגיות החדישות ומקורות המודיעיניים של היחידה כדי ללכוד את הרוצחים שביצעו את החיסולים של בוחבוט ובושארי. אחד החששות של המשטרה שהרוצחים ינסו לברוח לחו"ל או להסתתר בשטחי הרשות הפלסטינית.