תופעה מטרידה ומסוכנת בצפון: נהגים תושבי האזור תועדו ומתעדים את עצמם אחרי שהשקיעו בחודשים האחרונים עשרות אלפי שקלים בשדרוג המכוניות הפרטיות שלהם בניסיון "לתת להן עוד כוח ומהירות", תוך כדי סיכון חייהם של נהגים ונוסעים אחרים על הכביש.

אותם נהגים נוהגים לשדרג לרוב מכוניות מסוג סיאט וסקודה, ומתעדים עצמם בסרטונים שהם מפרסמים באפליקציית טיק טוק כשהם נוהגים במהירויות שנעות בין 260 ל-300 קמ"ש.

"הנהגים האלה הם סוג של רוצחים עם הגה שמסכנים את חייהם של נהגים אחרים. הם משתוללים בכבישים ועוד מתגאים בכך", מספר קצין משטרה. "הם משקיעים המון כסף בהתקנות מערכות חדישות שמעלות את הספק המהירות ונוהגים במהירויות מטורפות. חלק מהמקרים הסתיימו בתאונות קשות וקטלניות, ואנחנו עוקבים אחרי אותם נהגים, אוספים עליהם מידע ודואגים לעצור אותם ולהגיש נגדם כתבי אישום".

כך לדוגמה, נהג שתיעד עצמו נוהג במכונית מסוג סיאט אביזה במהירות של 260 קמ"ש נעצר לפני למעלה מחודש על ידי שוטרי אגף התנועה לאחר שהחוקרים אספו עליו כל פרט אפשרי, כולל סוג המוזיקה ששמע והובילה למעצרו.

"הטעות הכי גדולה היא שהנהגים האלה, מרביתם צעירים, רוצים לעשות רושם על נשים ועל חבריהם ומעלים את הסרטונים לטיק טוק", מספר עבריין תושב צפון הארץ. "אחר כך, כשהם שומעים שהמשטרה מחפשת אותם, הם מוחקים את הסרטונים. החבר'ה האלה הם כל כך טיפשים שהם מפלילים את עצמם ומסתכנים בשלילת רישיון ועד לעונש מאסר בכלא".

"מדובר בחבורה של אידיוטים בלי שכל שנותנים למשטרה 'נשק' כדי לעצור אותם, ואחר כך הם מתבכיינים ומספרים סיפורים שזה לא הם", מוסיף אותו עבריין. ממידע שהגיע ל-mako יחד עם הסרטונים כאן למעלה, נודע שבכוונת המשטרה לאתר את הנהגים שתיעדו את עצמם נוהגים במהירויות מופרזות, ולהעמידם לדין כולל שלילת רישיונם והגשת כתבי אישום.

"בתקופת הקורונה בה הכבישים היו ריקים בגלל הסגרים, נהגים רבים עשו תחרות מירוצי מכוניות והם עדיין ממשיכים בכך. אנחנו נגיע לכל אחד ואחד מהם ונעצור אותם", מבהיר גורם במשטרה.