ראש ארגון הפשע ניבי זגורי פנה בצעד יוצא דופן לראש הרכב השופטים במשפטו ודרש לייצג את עצמו, בתנאי שיקבל לידיו את כל חומרי החקירה כדי שיוכל ללמוד אותם ולחקור את העדים במשפט.

הפצצה הזו הוטלה בדיון שהיה ביום חמישי האחרון לאחר שהתברר שאף אחד לא יכול לייצג את זגורי. פרקליטו, עו"ד אביגדור פלדמן, ביקש להשתחרר מהתיק מסיבות רפואיות למרות שטרם התקבלה החלטה בעניין. סנגורו הקודם, עו"ד משה שרמן, הגיש ערעור לבית המשפט העליון בדרישה לשחרר אותו מלייצג את זגורי מאחר וחייו וחיי בני משפחתו בסכנה ממשית ואין לכפות עליו את הייצוג.

זגורי, המואשם בשלושה מקרי רצח של עד המדינה לשעבר טל קורקוס, גרושתו דבורה הירש ואלישע סבח, נותר למעשה ללא ייצוג משפטי. כל הניסיונות של השופטים להסדיר את ייצוגו עלו בתוהו.

למעשה נוצר מצב אבסורדי לפיו אין מי שיחקור מטעמו של זגורי את עדי התביעה שהובאו לדיונים. גם לדיון האחרון עורכי הדין שעוד לכאורה מייצגים את זגורי, אליז קסנטיני ואביגדור פלדמן, הצהירו יום לפני כן שהם חולים ולא הגיעו לדיון. גם עו"ד שרמן הצהיר שהוא חולה.

בעיצומו של הדיון זגורי פנה להרכב השופטים והטיל פצצה באולם: "אין לי בעיה לחקור. תתנו לי את הקלסרים. אני אעשה שיעורי בית  ואני אחקור. אני צריך את הקלסרים ללמוד ואני אחקור. אם זה מה שאתה רוצה (פנה לראש ההרכב, השופט נתן זלוצ'ובר) זה מה שיהיה, למרות שאני לא עורך דין ואין לי סמכות לעשות את זה".

לדברי זגורי, הוא נותר ללא ייצוג משפטי והוא זועק שהפתרון הוא הסנגוריה הציבורית ולא מתייחסים לכך. השופט זלצ'ובר האשים את זגורי במצב הקיים שגרם לכך לכאורה שאף אחד לא רוצה לייצג אותו.

"אם  נכנע לדרך  פעולה זו אפשר לסגור את בית המשפט, פירושו של דבר הוא שכניעה היא למעשה בפועל מסירת מפתחות בית המשפט לידי נאשמים שאם יואילו בטובם  להסכים יתקיים משפט ואם הם לא ירצו  לא יתקיים משפט", הדגיש השופט.

לטענתו, כל שאר הנאשמים מיישרים קו עם זגורי ולא חוקרים עדים. זגורי סירב לחקור עד מרכזי בטענה שאין בידיו את חומרי החקירה.

זגורי הציע לשופט זלצ'ובר: "מה זה משפט בתאילנד? כבוד השופט יש לי רעיון -  תחקור בשבילי. אם אין לי קלסר לעיין בו לשאול אותו שאלות...". הוא הטיח בשופט שאינו אשם, שהתיק נמרח שש שנים ושרמן ביקש להשתחרר, שפלדמן חולה ושהייתה קורונה שעיכבה את הדיונים.