הקטטה ההמונית על גדות נהר הירדן לפני כחודש עוררה הדים הרבים וכעת מתבררת הסיבה שהביאה שתי קבוצות צעירים מקריית שמונה וצפת לתגרה הקשה.

הרקע לסכסוך החל לפני למעלה מחודש בעת שחלק מהחברים בשתי הקבוצות נפגשו ביום הולדת של תלמידת תיכון בת 16 המתגוררת בקריית שמונה, שניהלה קשר רומנטי עם א', צעיר בן 17 מצפת.

צעיר בן 20 מקריית שמונה קינא בקשר של השניים והיה ברור שזה עניין של זמן עד שתתפתח קטטה בין החבורות של שני הצעירים. ב-20 במאי א' וחברתו מקריית שמונה בילו עם חברים נוספים ב"טיילת עמי" שבנחל הירדן. למקום הגיח הצעיר מקריית שמונה שנתקל בגבו של א' ומיד ניתן האות לפתיחת תגרה בין שתי החבורות.

במהלך הקטטה נגרם לאחד הצעירים מקריית שמונה חתך בראשו ושלושה צעירים מקריית שמונה ששמעו על כך, הגיעו לסגור את החשבון עם החבר'ה מצפת ובמקום התפתחה קטטה גדולה נוספת שכללה גם שימוש בבקבוקי זכוכית, קרשים, ברזלים ואבנים. אחד התוקפים אף הטיח לעבר חברי הקבוצה מצפת: "אין לכם יציאה. פה אתם תמותו".

התוקפים מקריית שמונה נמלטו מהמקום וכוחות משטרה הוזעקו לאירוע לאחר שצעירה התקשרה למשטרה ודיווחה על הקטטה. א' וכמה מחבריו פונו לבית החולים כשהם סובלים חבלות וחתכים. השוטרים עצרו שלושה צעירים מקרית שמונה בשנות העשרים לחייהם והוגש נגדם כתב אישום לבית המשפט השלום בקריית שמונה בגין עבירות של פציעה בנסיבות מחמירות תקיפה וחבלה, התנהגות פרועה במקום ציבורי ועוד.

ח', אחד הנאשמים המרכזיים בפרשה, טען בחקירתו במשטרה המתפרסמת כאן לראשונה שאין לו קשר למעשה וכי הגיע למקום לאחר שדווח לו שפתחו לבן דודו את הראש. "הייתי במקום. ראיתי את המהומה שנוצרה שם. בהתחלה ניסיתי להפריד, לא הרבצתי, השתמשתי עם הידיים כדי להפריד ולא תקפתי אותם", טען בחקירותו.

חוקרת: "הם (המתלוננים-ש.א) טוענים כי אתה יזמת את כל האירוע ואיימתי עליהם שלא ייצאו משם".

ח': "כנראה שהוא (אחד המתלוננים) התבלבל עם מישהו אחר. אני רק רציתי להתחמק משם".

חוקרת: "בעימות עוד עולה אחרי ש-א' היה על הרצפה דימם, אתה בעטת בו, נתת לו כאפות ואיימת עליו".

ח': "לא נכון. לא קרה. זה שקר. הוא מתבלבל עם מישהו אחר".

חוקרת: "אני אומרת לך שאתה התחלת את כל הבלגן ואחרי שהעפת ל-א' אגרוף כולם התחילו מכות?".

ח': "ממש לא".

חוקרת: "אחרי זה אמרת ל-א' 'אין לכם יציאה מפה, אתם תמותו'".

ח' (צוחק): "זה לא נכון לא יודע איפה הבאת את הדברים האלה. איך אני אתקשר איתו אני לא זוכר כלום מהבוקס שקיבלתי. איך הוא זוכר?".

התביעה המשטרתית דורשת להאריך את מעצר השלושה עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם לאור חומרת המעשה.

עורכי הדין מיכאל כרמל ודן אסלנוב המייצגים את אחד הנאשמים מסרו בתגובה: "מרשנו נעדר עבר פלילי בתחום האלימות, האירוע הינו אירוע נקדותי ואינו תואם את נוף חייו. אין כל טענה כנגד מרשנו לשימוש בחפץ קהה כזה או אחר בשונה משאר הניצים באירוע".