בשבועות האחרונים תושבים רבים באשקלון התלוננו במשטרה על תופעה של רוכבי אופנועים שמשתוללים ברחבי העיר ומסכנים את חייהם. מפקד היחידה המרכזית במרחב לכיש, ניצב רונן יבניאלי, הורה לטפל בתופעה והקים יחידה מיוחדת באגף התנועה בתחנת אשקלון שתטפל בעניין בעדיפות גבוהה מאוד.

בשישי האחרון, סמוך לכיכר רפאל איתן בעיר, נראה שהתופעה הגיעה לשיא במרדף שהתחולל בין אופנוען לשוטר יחידת "יואב" שהיה רכוב אופנוע וערך מארבים בכמה מוקדים בעיר כדי לתפוס את הנהגים על חם.

השוטר ניהל אחריו מרדף דרמטי, הוא לא נענה לבקשתו לעצור ונמלט לכיוון הים. בשלב מסוים נוסע האופנוע ניסה לעלות על המדרכה ומשם לדיונות מול חוף הים, נפל והחל בריצה לעבר החוף אך השוטר הצליח להשיג אותו ולעצור אותו.

בסרטון שתועד במצלמת גוף של השוטר, רוכב האופנוע החל לבכות ולהתחנן שלא יעצרו אוֹתו: "אני אבא לילדה", אמר לשוטר שהחל לאזוק אותו, "בבקשה אל תהרוס לי את החיים, אמא שלי תמות לפני שבת".

בהמשך הוא נלקח לתחנת המשטרה, שם התברר כי אין לו רישיון לאופנוע ולאופנוע שלו אין טסט וביטוח משנת 2016. על פי החשד, גם בעבר הוא נעצר על עבירה דומה של רכיבה על אופנוע ללא רישיון. במשטרה מתכוונים להגיש נגדו כתב אישום בימים הקרובים ולבקש את הארכת מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים. "אנחנו נלחם עד חורמה בתופעה הזו ונמנע כל ניסיון לפגוע בביטחון הציבור ושיבוש איכות החיים שלו", ציין קצין במחוז הדרומי.