ארבעה תושבי צפון הארץ ששדדו באיומי אקדח את רכבו של תושב אחד היישובים באזור ואף ירו לעברו כדי להפחידו, קיבלו לאחרונה עונשים קלים ביותר לאחר שהפרקליטות נתקלה בקשיים ראייתיים בתיק נגדם.

הארבעה, כולם באמצע שנות ה-20 לחייהם, הגיעו לפני כמה חודשים לתחנת דלק באחד היישובים בצפון כשהם רעולי פנים ומצויידים באקדחים. שניות לאחר מכן הם יצאו ממכוניתם עם אקדחים שלופים ונכנסו למכונית מסוג מזדה שבה ישב צעיר מקומי וביקשו ממנו לצאת מהרכב.

הצעיר סירב בתוקף לצאת ממכוניתו, אז השודדים דחפו אותו , ובניסיון להרתיע אותו ולנטרל את התנגדותו הם ירו לעבר רגליו, נעלמו מהמקום עם רכבו ולאחר מכן הסתירו אתהרכב בחוף אכזיב. בעל המכונית ההמום מיהר מצדו להתלונן במשטרה וסיפר: "פחדתי להתנגד. חששתי שהם ייתנו לי כדור בראש".

יממה לאחר הגשת התלונה ובעקבות מידע מודיעיני שקיבלו, צוות חקירה במשטרת המחוז הצפוני החליט על הצבת מארב בניסיון ללכוד את השודדים, ולאחר שהבחינו בהם מגיעים לחוף אכזיב ומנסים להצית את הרכב הגנוב בניסיון להעלים ראיות, הבלשים החלו במרדף אחרי החשודים ולכדו אותם.

פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגד הארבעה כתב אישום חמור המייחס להם עבירות של שוד, נשיאת נשק, גניבה מרכב, ירי באזור מגורים והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו - עבירות חמורות שהעונש עליהן יכול להגיע עד עשר שנות מאסר בפועל.

אלא שבמהלך המשפט, עו"ד יובל זמר, סנגורם של הנאשמים, הצליח להוכיח שיש קשיים ראייתיים של ממש בכל העבירות וקיים קושי להרשיע את הנאשמים, והפרקליטות נאלצה לחתום עמו על הסדר טיעון מקל ביותר. על פי ההסדר ארבעת הנאשמים יורשעו בעבירות קלות מאוד של סיוע לשוד, ניסיון לעבירה לשימוש ברכב וייגזרו עליהם רק שנה חצי מאסר בפועל בלבד, ובית המשפט אישר לאחרונה את הסדר הטיעון המקל.