עבריין בשיקום ומקבצת נדבות תושבי עכו, חברו יחד לפני כשבועיים למה שחשבו שיהפוך לשוד ענק, הפשע המושלם מבחינתם, כזה שהיה אמור לסדר אותם כלכלית למשך תקופה ארוכה.

א', צעירה כבת 35 המוכרת היטב לתושבי עיר החוף הצפונית, נהגה לעמוד בשנה האחרונה בצמתים וליד תחנות דלק ולבקש כסף מנהגים ועוברי אורח. בתחילת החודש, היא פגשה ברחוב את ת', צעיר בן 32 ועבריין בשיקום, וזה הציע לה לשדוד חנות נוחות באחת מתחנות הדלק בעיר.

עם הגעתם לתחנת הדלק, ביקש ת' מ-א' להישאר בחוץ כדי להשגיח שלא מגיעים לקוחות או שוטרים כשהוא נכנס פנימה לחנות, ועם כניסתו פנה ת' לקופאית במקם וביקש ממנה את המפתח של חדר השירותים. אחרי שנעלם מטווח הראייה שלה, הוא חזר כעבור כמה דקות כשהוא מחזיק בידיו אבן גדולה ואיים לפגוע בה אם תנסה למנוע ממנו לשדוד את הקופה והכספת.

"אל תפחדי זה רק שוד", איים ת' על המוכרת המבוהלת שחששה לחייה ונמלטה מהמקום כל עוד נפשה בה. ת' החליט לנצל את היעלמותה של המוכרת, וקרא לשותפתו להיכנס פנימה לחנות על מנת לסייע לו לאתר את הכסף הגדול.

השניים הפכו את המקום, עקרו את הקופה הרושמת ונמלטו יחד איתה, אבל לבסוף יצאו עם שלל דל ביותר של קצת יותר מ-700 שקלים וכמה עשרות צ'קים.

מיד לאחר שנעלמו מזירת האירוע, ת' ברח לכיוון בית הקברות בעיר והסתתר מאחורי המצבות, בזמן ש-א' נעצרה שעה קלה לאחר מכן אחרי שזוהתה על ידי עובדת החנות שהתלוננה על האירוע ועדכנה בפרטים את השוטרים שפתחו במרדף אחרי שני השודדים.

כמה שעות לאחר מכן הגיעו השוטרים לבית הקברות ותפסו את ת', ובמקביל אספו את תיעוד מצלמות האבטחה במקום שתיעדו את מסלול בריחתו. השניים נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה המקומית, ת' הכחיש כל מעורבות בביצוע השוד, אך א' לעומת זאת  נשברה והודתה כי ת' היה "הרוח הדומיננטית מאחורי המבצע והיא נסחפה אחריו".

יום לאחר מכן ערכו החוקרים עימות בין השניים במהלכו הטיחה א' ב-ת' כי הוא תכנן וביצע את השוד, ולאחר העימות ומעצרם של השניים, הגישה נגדם השבוע פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר בגין עבירות של שוד בנסיבות מחמירות יחד עם בקשה להאריך את מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.