אוהד-על של מקדונלד'ס אזק את עצמו לאחת ממסעדות המזון המהיר במוסקבה במטרה למנוע את סגירתה. האיש - שזוהה באינטרנט כפסנתרן לוקה ספרונוב, בנו של האמן הרוסי המפורסם ניקאס ספרונוב, ערך את המחאה הדרמטית מחוץ לסניף המזון המהיר ליד כיכר פושקין בבירת רוסיה.

סרטון שהופץ בטוויטר מראה שהמשטרה מנסה לשחרר את השלשלאות שלו לפני ששני שוטרים לקחו אותו משם. "הסגירה היא פעולה עוינת נגדי ונגד חבריי", נשמע המוזיקאי בן ה-32 צועק בסרטון. על פי הדיווחים, ספרונוב צעק כשלקוחות נהרו פנימה כדי לתפוס את מנות הביג מק האחרונות שלהם לפני שהרשת סגרה את פעילותה לחלוטין במדינה. בתיעודים אחרים שמתפרסמים מרוסיה נראים עובדים במקדונלד'ס חוגגים את סגירת הסניף.

הדרמה מחוץ לסניף מקדונלד'ס מגיעה לאחר שהרשת הכריזה על תוכנית לסגור את כל 850 הסניפים שלה ברוסיה בתגובה לפלישה של ולדימיר פוטין לאוקראינה. נשיא ומנכ"ל החברה כריס קמפצ'ינסקי הסביר לעובדים שסגירת החנויות היא הדבר הנכון לעשות. "ככל שהמלחמה נמשכת, מקדונלד'ס תמשיך להעריך את המצב ולקבוע אם נדרשים צעדים נוספים", כתב קמפצ'ינסקי לעובדים.

"בשלב זה, אי אפשר לחזות מתי נוכל לפתוח מחדש את המסעדות שלנו ברוסיה", הוסיף. "אנו חווים שיבושים בשרשרת האספקה שלנו יחד עם השפעות תפעוליות אחרות. כמו כן, נעקוב מקרוב אחר המצב ההומניטרי באוקראינה".

הודעת מקדונלד'ס על סגירת פעילותה מגיעה לאחר שגם קוקה קולה הכריזה על הפסקת הפעילות ברוסיה. גם נסטלה הודיעה שתעצור את השקעותיה במדינה, אך עם זאת בחברה ציינו שימשיכו לספק מוצרי מזון חיוניים ברוסיה.

 

רשת הפיצות "פאפא ג'ונס" הגבילה אף היא את הפעילות שלה ברוסיה, בראון-פורמן, המחזיקה במותג הוויסקי ג'ק דניאלס וכן בוודקה פינלנדיה, הודיעה כי תשהה את פעילותה ברוסיה, כמו גם יצרנית השוקולד לינדט שהודיעה כי תפסיק לספק שוקולדים לרוסיה.

מלבד החברות האלו, יצרנית הבירה הדנית "קרלסברג" הודיעה כי לא תפעל יותר בגבולות רוסיה. בנוסף יצרנית הבירה ההולנדית "הייניקן" הודיעה כי תפסיק את ייצור הבירה שלה ברוסיה, כמו גם את המכירות שלה בגבולות המדינה. 

גם "דיאג'יו" שמשווקת ברוסיה את מותג הוויסקי "ג'וני ווקר", את "קפטן מורגן", את בירה "גינס" ואת מותג הוודקה "סמירנוף" - הודיעה גם היא שתפסיק את פעילותה ברוסיה.