במשטרה חושדים שארגוני פשע בצפון הארץ הצליחו להבריח מסוריה ולבנון 10 טילי לאו. הטילים הוברחו באמצעות מבריחי נשק מחיזבאללה ומצבא סוריה לידי עבריינים. 

על פי ההערכות, מחירו של טיל לאו נאמד בסכום של 25 אלף דולר. המחיר שלו בשוק הנשק הגנוב בארץ יכול להגיע ליותר מרבע מיליון שקל.

על פי גורמים במשטרה המעורים בשיטות ההברחה של אמצעי לחימה מסוריה ולבנון לישראל, ההברחות מתבצעות בשטחים מתים בגבול בין ישראל וסוריה. שטח זה בין המדינות, שמוגדר כמפורז, מנוצל על ידי המבריחים לבצע את הברחות כלי הנשק.

לאחרונה המשטרה וצה"ל סיכלו כמה הברחות של רובי קלצ'ניקוב ואקדחים משטח סוריה לישראל. "אין אפשרות הרמטית למנוע את ההברחות. היו תפיסות השנה והיו כמה הברחות שפספסנו", הסביר גורם מודיעיני במשטרה.

בצד הלבנוני קל יותר לבצע הברחות אמל"ח שכן נתיבי ההברחה זהים לאלו של מבריחי הסמים. משטח לבנון לרוב מבריחים יותר אקדחים, שכן הברחת הטילים היא עסק יותר מורכב מבחינה לוגיסטית. חלק גדול מתושבי לבנון שמתגוררים בסמוך לגבול עם ישראל משתפים פעולה עם המבריחים כשהם מתחזים לרועי צאן שזורקים את אמצעי הלחימה והסמים לצד הישראלי שבו ממתינים המבריחים, רובם תושבי צפון הארץ.

שוטרי היחידה המרכזית במשטרת המחוז הצפוני בסיוע של לוחמי יס"מ גליל ושוטרי תחנת משטרת שפרעם הצליחו בימים האחרונים לאתר טיל לאו שהוסתר במתחם של משפחת פשע בעיר שפרעם. הטיל הוסלק במרחק של כ-100 מטר  ממתחם המשפחה. חבלנים של המשטרה הגיעו כדי לנטרל את הטיל ולמנוע כל אפשרות שהוא יתפוצץ.

"זה נשק נדיר מאוד בקרב ארגוני הפשע.הוא יקר וקשה להשיג אותו לכן הרבה שנים לא נתקלנו בטילי לאו",  ציין קצין משטרה במחוז הצפוני, "להערכתנו יש עוד טילים כאלה וננסה לאתר אותם ולהעמיד לדין את העבריינים שהיו מעורבים בהברחה ובסחר שלהם. זה נשק קטלני ומסוכן שיכול לשמש נגד כוחות הביטחון".