מ', בן 29, תושב ראשון לציון שנעצר לפני כמה ימים, בזכות שתי נערות בקניון בראשון לציון, בחשד שהטריד מינית ילדות ונערות ורדף אחריהן, שוחרר על ידי בית המשפט וחזר לפעול שוב ברחובות העיר באין מפריע.

"אני לא מבינה למה מחכים המשטרה ובתי המשפט. האיש הזה הוא פצצה מתקתקת, הוא יאנוס ילדה או נערה ואז כולם יתעוררו ויעשו משהו. הוא נעצר על מעשים מגונים והטרדות ושוחרר כבר למחרת. שייקחו אותו לטיפול ויסגרו אותו" , זועמת נ' אימה של אחת הילדות שהחשוד ביצע בה מעשים מגונים.

אתמול מ' חזר לפעול. הוא עלה לאוטובוס בראשון לציון, הבחין בנערה והחל להסתכל לעבר החזה שלה. הוא התיישב לידה, כשהיא עברה מקום הוא עבר מאחוריה. ואז האירוע הסלים.

"בשלב מסוים הוא הסתכל על אחת הנוסעות שישבה מאחוריו, בעט לה בכיסא ושלף את איבר המין שלו לעיני כל הנוסעים", שחזר אחד הנוסעים. הידיד של אותה צעירה התקשר מיד למשטרה וביקש מהנהג לנסוע ישר לתחנת המשטרה בראשון לציון כמתחייב על פי חוק כשמתבצעת עבירה פלילית באוטובוס.

שוטרי התחנה עצרו את מ' והוא נלקח לחקירה. מתברר שהוא נעצר על עוד שלוש  פרשות דומות בשבועיים האחרונים, נלקח למעצר ושוחרר על ידי בית המשפט. בסך הכול החשוד ביצע מעשים מגונים בילדה בת שמונה בנערות בנות 17 ובילדות בקניון בעיר.

מ', הכחיש בחקירתו את החשדות נגדו. הוא נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים והובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. סנגורו של החשוד ביקש לשחרר אותו ממעצר והעלה תהיות לגבי חקירת המשטרה שלא ביצעה פעולות כדי להוכיח את מעשיו כגון בדיקת מצלמות באוטובוס.

יצוין כי בשנה שעבר הוא נעצר על מקרים דומים אבל ההליכים המשפטיים נגדו הופסקו לאור מצבו הנפשי ואי כשירותו לעמוד לדין.

השופטת קבעה כי מעשיו של מ' חמורים לאור מקרים דומים שביצע באחרונה שבגינן השתחרר וחזר לסורו. השופטת הורתה על הארכת מעצרו של החשוד ביומיים והורתה לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית.

כפי שחשפנו בשבוע שעבר ב-mako שתי נערות בנות 17, תלמידות תיכון שנתקלו ב-מ' מטריד מינית ילדות בקניון הסינמה סיטי בראשון לציון רדפו אחריו הזעיקו את המשטרה וסייעו למעצרו.

"אני מקווה שהפעם הוא לא ישתחרר. הוא אדם מסוכן מאוד", ציינה אחת הנערות, "אסור לאדם כזה להסתובב חופשי ברחובות".