העבריין רמי עזרן מרצה עונש של 17 שנות מאסר בפועל בגין חברות בארגון פשע ומעורבות בפרשת "הבלוק החוסם". על פי החשד, לאחרונה הוא הסתכסך עם עבריינים בכלא השרון, סכסוך שהסלים עד כדי הצתות והטמנת מטעני חבלה. 

עזרן, בן 43 מאשדוד, נחשב מבחינת המשטרה לראש ארגון פשע שעוסק, גם מתוך הכלא, במתן הלוואות בשוק האפור וגביית חובות באמצעות אנשיו. לפני כשבע שנים הוא נעצר בחשד שניהל ארגון פשע מהכלא בפרשה חמורה של אלימות, הלבנת הון, אלימות, שריפת כלי רכב, סחיטה באיומים והעלמת מס. 20 חשודים נעצרו יחד עמו.

הפרקליטות הגישה נגד עזרן כתב אישום בגין עבירות של סחיטה באיומים,  כלפי מלווים שלא החזירו הלוואות שלקחו ואנשיו פעלו נגדם באלימות קשה. 

לפני כמה שבועות הוצתה דלת ביתו של עבריין מאשדוד. על פי החשד מי שעומדים מאחורי המעשה הם עבריינים המקורבים או מזוהים עם עזרן. בשבוע שעבר הגיעה הנקמה, לאחר שמטען חבלה התפוצץ במכוניתה של קרובת משפחתו של עזרן.

"למכונית נגרם נזק בפח בעיקר. במזל לא היו פגיעות בנפש. המטען היה קטן", הסביר גורם במשטרה.

חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש פתחו בחקירה במהלכה נעצרו ארבעה חשודים בהטמנת המטען. הארבעה הם עבריינים מוכרים למשטרה, שניים מהם תושבי ירושלים.

אחד החשודים הוא דוד אסייג, מקורב לעבריין מתן ארביב מחדרה, המזוהה עם ראש ארגון הפשע מלכיש שלום דומרני. אסייג, המיוצג על ידי עו"ד יניב דניאל, מכחיש כל קשר למקרה.

משמאל: דוד אסייג ומתן ארביב
משמאל: דוד אסייג ומתן ארביב

חוקרי ימ"ר לכיש חושדים שעזרן הסתכסך בכלא עם עבריינים והסכסוך גלש החוצה. במשטרה חוששים שאנשיו של עזרן ינסו לנקום על פיצוץ מטען החבלה. מעצרם של הארבעה הוארך בבית משפט השלום באשקלון.