רשת של מבריחי סמים הכניסה מהולנד לישראל חבילה של שלושה ק"ג סם פסיכואקטיבי שנועד למכירה במסיבות טבע על שמו של אדם שנפטר לפני שנים רבות.

המטרה הייתה להגיע לסניף הדואר עם תעודת הזהות של האדם המת, להציג ייפוי כוח ולקחת את החבילה שהכילה את הסם בשווי של כמה מאות אלפי שקלים.

מדובר בתופעה שהלכה ותפסה תאוצה בשלוש השנים האחרונות, כאשר עבריינים מתוחכמים משיגים תעודות זהות של אנשים מתים או מזייפים אותם ומבריחים בשמם את הקוקאין, האקסזי או הסמים הפסיכואקטיבים בחבילות דרך חברות דיוור בינלאומיות.

"נתקלנו בזה לא פעם. עבריינים דואגים לשלוח חבילות של סמים מחו"ל כשהנמענים בישראל הם אנשים שנפטרו כדי להעלים עקבות שלהם ולמנוע מהמשטרה לאתר אותם", גילה קצין משטרה.

זה קרה לפני כשנה. א' צעיר מראשון לציון בשנות השלושים לחייו הבריח יחד עם אחרים חבילה של שלושה ק"ג סם פסיכואקטיבי מהולנד לישראל. החבילה נשלחה לישראל באמצעות חברת שליחויות בינלאומית כשהיא על שמו של תושב פרדס חנה שנפטר לפני כתשע שנים.

החבילה הגיעה לארץ ו-א' פנה כמה פעמים לסניף של חברת השליחויות וביקש לברר מה קורה עם החבילה כשהוא מתחזה לאדם שנפטר. הדבר עורר את חשדם של עובדי החברה.

שוטרים קיבלו מידע על החבילה ולאחר שפתחו אותה וגילו שמדובר בסם פסיכואקטיבי החליטו לעשות תרגיל לחברי הרשת ולהכניס מלח.

החשוד בהכנסת הסמים לישראל
החשוד בהכנסת הסמים לישראל

החבילה נארזה מחדש כשהיא מכילה מלח מבלי שחברי הרשת ידעו על כך דבר. היא נשלחה לסניף של חברת השליחויות בצפון הארץ ואחד מחברי הרשת על פי החשד הגיע לקחת את החבילה מבלי שהוא יודע שהשליחים בסניף הם בלשים של המשטרה שמתעדים אותו לוקח את החבילה. כמה דקות לאחר שיצא מהסניף הבלשים הורידו את בגדי השליחים ועצרו אותו.

עו"ד תומר נוה
עו"ד תומר נוה

ארבעה צעירים שהיו מעורבים בפרשת הברחת הסם נעצרו והוגשו נגדם כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בנצרת. פרקליטיהם של שניים מהנאשמים עורכי הדין תומר נווה, ניר ז'נו וזהבה קרן חתמו על הסדר טיעון מקל יחסית עם הפרקליטות לפיה ייגזרו עליהם 7 חודשי מאסר ו-12 חודשי מאסר בפועל למזמין הסם ולחבר הרשת וכן קנס של 7,500 שקל ו-15 אלף שקל.